Інформація
  • Переглядів: 1596
  • Автор: Moderator
  • Дата: 26-11-2013, 10:29
26-11-2013, 10:29

«Моя Ольга Кобилянська»

Категорія: Новини / 150-річчя з дня народження Ольги Кобилянської

25 листопада 2013 року, з нагоди 150–річчя від дня народження буковинської царівни, чернівчани мали унікальну можливість відвідати Центр культури «Вернісаж» і поринути в світ літературної студії, музики і танцю, театру моди. Саме там відбувся мистецький вечір «Моя Ольга Кобилянська», організаторами якого виступили Чернівецький коледж дизайну та економіки, центр культури «Вернісаж», студія дизайну костюма «ШедЕврика».

Пишна троянда в саду української літератури, як образно визначив Михайло Старицький місце Кобилянської в літературному процесі за неповторну шляхетну жіночість у змалюванні дійсності, гірська орлиця, як називали її друзі за горде серце, «робітниця свого народу», як говорила про себе сама Ольга Кобилянська, талановита українська письменниця, співачка, музикант, художник, інтелігентна і скромна жінка, що жила на рубежі двох епох на Заході України – Буковині.

Аристократизм духу, який так блискуче уособлювала Ольга Кобилянська – не тільки і не стільки у духовній витонченості, скільки в умінні і прагненні долати перепони на шляху до високого.

Наш мистецький проект – ще одна нагода долучитися  до процесу творчості, поділитися своїм духовним скарбом з представниками інших регіонів України та зарубіжними гостями, що належать до різних культур, і передати  відчуття сприйняття світу, властиве неабиякому таланту Ольги Кобилянської.

Дійство було інтригуючим, емоційним та незвичним експериментом.

Головна мета мистецького проекту – залучення до творчості студентської молоді, вивчення та творче переосмислення  цікавих модерних текстів, формування в суспільстві розуміння людської гідності як найвищої цінності.

Мистецький осередок Чернівецького коледжу дизайну та економіки в реалізації проекту співпрацював з професійними колективами і навчальними закладами.

Бажання сягнути вершин досконалості, розкрити безмежну велич особистості Ольги Кобилянської об’єднало талановиту молодь Буковини в літературній студії.  Втілили образи і читали уривки з творів письменниці студенти коледжу й аспіранти філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Ольга Кобилянська за своїми принципами й поглядами на життя емансипована людина, сильна, цікава, нестандартна, близька і відкрита до спілкування. Гортаючи символічний щоденник спогадів, письменниця потрапила на свій перший бал, вирішила присвятити своє життя написанню книг. Юне життя письменниці було сповнене глибокими душевними переживаннями, які породжували в ній романтичні, палкі й водночас мінливі почуття. Вона захоплювалася малюванням, співом, виступами в аматорських виставах, грою на фортепіано, навіть верховою їздою і, звичайно, літературою. Через літературу вона «Служила людям, боролася за добро, справедливість і красу людських стосунків»... «Я дійсно щаслива, тому що я хотіла писати, я писала і буду писати, і відкривати людям все те, щоби принесло велику справжню ціль в житті кожної людини».

Образ Ольги Кобилянської і її посестри на літературній ниві Лесі Українки на вечорі втілювали студенти коледжу Вікторія Гуцуляк, Данієла Янчук, Юлія Сиротян. Вели дійство: Ігор Делечук, Кароліна Гаврилюк, Дмитро Жмундуляк. Студентки Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Оксана Савончак, Оксана Капустянська та аспірантка  Іванка Стеф’юк декламували «лист до Стефаника». Акапельний спів на слова Кобилянської обрали Анастасія Чаглей і солісти Оперної студії. Зразкова студія «Класичний балет» і  пари танцівників творили натхненні прозорим світлом мелодій Шопена і Скорика.

Як молоді дизайнери цитують художні образи і винаходять нові гармонії в сучасних технологіях розказала розгорнута у малому залі «Вернісажу» виставка учасників професійного конкурсу «Графічна ідея моди». Мотиви дизайну візуалізовані в колажах цитатами з творів Ольги Юліанівни, фотографіями з альбому родини Кобилянських, ілюстраціями мод кінця ХІХ початку ХХ століття.

В процесі концептуального проектування колекцій за літературним першоджерелом та історично обґрунтованим стилем емоційно–чуттєва сфера особистості молодого дизайнера наповнила тенденції і тренди сезону новим змістом. Тема «Моя Ольга Кобилянська» означена як Тренд буковинської осені 2013.

На презентації проекту гостей очікували покази нових колекцій дизайнерів: Катерини Сави, Наталі Таушер, Анни Молофій, Ірини Житарюк, Алли Вільчинської, Любомири Зайцевої, Юліани В’юги, Тетяни Боднарюк і Ольги Куріяц.

Демонстрація колекцій стала своєрідним прочитанням мовою костюма сторінок щоденника і чуттєвої лірики листів. Буковинські дизайнери перенесли присутніх в світ моди, фантазій і високих емоцій творення.

 

Куратори проекту: Любомира Зайцева і Лариса Канюка

«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»«Моя Ольга Кобилянська»

  

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше