» » » В Буковинському ліцеї вшанували памʼять загиблих під час Голодомору 1933
Інформація
  • Переглядів: 826
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 23-11-2013, 13:08
23-11-2013, 13:08

В Буковинському ліцеї вшанували памʼять загиблих під час Голодомору 1933

Категорія: Навігація / Новини

Час невблаганний. 80 роковини Голодомору на Україні. Місяці за місяцями, роки за роками відпливають у небуття. Тільки памʼять назавжди залишається з нами.

Горить свіча, і випікає серце її вогонь.
І серце скапує сльозами в пригорщі долонь…
Нема від серця сліду – тільки світло –
Яскраве й тепле, наче подих свічки…
Горить свіча… А може то Душа?...

Вчитель історії Янчук А.В. звернув увагу на те, що це не просто лекція з історії України. Це не просто планова виховна година для старшокласників. Це – урок-реквієм «Памʼяті незгасна свіча». Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як голодомор 1932-1933 років.
Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Пекло, створене в Україні на початку 30-х років ХХ століття, не можна ні з чим порівняти ні у вітчизняній, ні у світовій історії.
«Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців", - розповіла педагог – організатор Стоян А.А. 
Директор Новодністровського історичного музею Розганюк Г.О. поділилася історичними фактами по Чернівецькій області, взятими із документальної літератури, архівних документів, Книги пам’яті жертв Голодомору.
Цей урок – реквієм для ліцеїстів 11 класів, громадян нашої незалежної держави, для всіх людей доброї волі й чистої совісті став актом поминальним, жестом покаяння і перестороги.
Важко повертає наш народ собі духовне здоров'я. Жадане й драматичне його очищення, радісне і гірке його воскресіння. Надто багато позаду могил. Надто великі втрати . І тільки правда здатна зняти наслідки шоку, заподіяного епопеєю насильницької колективізації та голодомору, розкріпачити волю людей.Крок за кроком пройшовши заново хресну путь своєї далекої і близької історії, віднайде себе наш народ, гідний прекрасної долі.
Ліцеїсти запалили свічку памʼяті, в знак вшанування невинно замученого голодом українського народу.

Пам'ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.

В Буковинському ліцеї вшанували памʼять загиблих під час Голодомору 1933В Буковинському ліцеї вшанували памʼять загиблих під час Голодомору 1933

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Січень 2021 (26)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)
Серпень 2020 (53)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше