» » » «Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер
Інформація
  • Переглядів: 1500
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-11-2013, 22:40
22-11-2013, 22:40

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

Категорія: Навігація / Новини

 

Сьогодні, 22 листопада 2013 року, під керівництвом директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера, на базі Путильського району відбувся обласний семінар керівників органів управління освітою, сімєю, молоддю та спортом на тему: «Етнодуховність як осердя реалізації молодіжної освітньої політики краю».

Під час відкриття семінару директор Департаменту у своєму виступі наголосив, що турбота про духовний світ дитини є однією з основних функцій школи. «Сьогодні серйозне занепокоєння викликає поверхневе, зневажливе або ж, навіть, у ряді випадків, цинічне ставлення молоді до духовного світу свого існування. Поширення в нашому суспільстві так званої культури «байдужих», змушує бити на сполох. Тому нам необхідно розробити практичні заходи щодо покращення формування особистісних якостей учнівської молоді, через систему духовних цінностей.

Основне питання, яке постає у цьому контексті, – чи відповідає стан прищеплення духовних цінностей вихованцям вимогам сучасних реалій?

Насамперед нам необхідно позбутися формалізму у системі роботи з формування духовних цінностей дитини.

На мою думку, формування етнодуховних цінностей учнівської молоді має проходити наскрізно через усі ланки освіти із залученням до цього процесу широкого кола громадськості та батьків.

Дошкільний - це особливий віковий період, «святий» і «крихкий», коли формується духовно-моральна основа особистості. Тому вкрай важливо у цей період цілеспрямовано прищеплювати дітям знання про моральність, про людські цінності, бо вони в цьому віці дуже сприйнятливі до спілкування.

Для дітей дошкільного віку процес формування духовності найкраще і найдоцільніше будувати на  основі народних звичаїв, традицій, культури, історії  рідного краю.

В кожному дошкільному закладі нашої області створено народознавчі осередки та систематизовано матеріал, який відтворює історію українського побуту, національні традиції нашого народу.

В області  діє 13 дошкільних навчальних закладів з пріоритетним   краєзнавчим (народознавчим) напрямом роботи.

 

Функціонує 58 груп в ДНЗ та дошкільних підрозділах НВК, які обрали пріоритетним краєзнавчий, туристично-краєзнавчий,  громадянсько-патріотичний  напрями роботи», - підкреслив Михайло Йозефович.

За словами керівника освіти краю, Департаментом запроваджено вивчення спецкурсу «Християнська етика в українській культурі» для учнів 1-4-х класів, що органічно інтегрувався в проект «Модель національної школи». Упродовж останніх років кількість учнів, бажаючих вивчати культурологічний курс «Християнська етика в українській культурі» у початкових класах, значно зріс.

У 2013/2014 навчальному році його вивчають понад 10 тис.  учнів початкових класів у  127 школах  краю.

 Михайло Бауер також зауважив, що у середній та старшій школі важливим чинником безперервного духовного розвитку є, насамперед, художньо-естетична освіта, яка реалізується через освітню галузь "Мистецтво – Естетична культура”. Вона включає такі предмети, як музичне та образотворче мистецтво, художня культура та естетика.  Проте якість викладання цих предметів у школах області вимагає ще посиленої уваги. І насамперед, необхідно забезпечити викладання вчителями-фахівцями, особливо таких предметів, як музичне та образотворче мистецтво. Адже не секрет, що директори шкіл довантажують цими предметами вчителів різних навчальних дисциплін.

«Важливим питанням є забезпеченість фахівцями. Проблему забезпечення кваліфікованими кадрами ми маємо зняти з порядку денного найближчим часом. Адже, Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрібляка та Чернівецький педагогічний коледж Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича готують молодших спеціалістів музики та музичного мистецтва, образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва для загальноосвітніх навчальних закладів. Кафедра музики факультету педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ ім. Ю.Федьковича надає кваліфікації бакалавра та магістра. Думаю, що такий формальний підхід до підбору кадрів за наявності в області цих закладів - не припустимий. У 2013 році із 219 випускників – спеціалістів художньо-естетичного напряму, зазначених вузів, 164 працевлаштовані за спеціальністю.

Важливе значення у формуванні духовних орієнтирів учнівської молоді відіграє робота класного керівника. Дехто вважає її лише доповненням до своєї викладацької роботи. Вважаю, що інститут класного керівництва потрібен дітям. Механізми його впливу дозволяють ефективно формувати духовні цінності дітей через організацію дозвілля, згуртовування колективу, емоційної атмосфери.

Одним із найпотужніших засобів ефективної соціалізації учнів, розвитку духовних цінностей і норм соціуму є залучення їх до роботи у громадському житті навчального закладу, участь у дитячих і скаутських організаціях. Вони найкращим чином створюють умови для задоволення базових потреб молодої людини», - констатував Михайло Йозефович.

Також він закцентував увагу присутніх на те, що освітня галузь Чернівецької області має потужну позашкільну систему –  50  закладів, з них: 33 позашкільні навчальні заклади. Зазначу, що позашкільна освіта на Буковині за останні роки характеризується стабільним зростанням.

Упродовж останніх трьох років ми не закрили жодного позашкільного закладу. Кількість таких навчальних  закладів системи освіти області зросла на 9, з них один художньо-естетичного напряму – 4-го листопада  обласна рада прийняла рішення «Про створення комунального обласного позашкільного навчального закладу «Буковинський центр мистецтва» у м. Вижниця.

У 33 позашкільних навчальних закладах системи освіти охоплено  33 тис. учнів, які займаються у 944 гуртках, з них 12 тисяч у 331 гуртку художньо-естетичного напряму, що складає 37% та 35% відповідно. Нашою гордістю є Обласний центр естетичного виховання «Юність Буковини».

Одним із головних джерел формування духовних цінностей має стати новостворений учнівський веб-проект «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області», який включає систематизацію історико-краєзнавчих матеріалів всіх регіонів Буковини, створення електронних бібліотек історичних подій та особистостей.

Директор Департаменту зауважив на важливості ролі шкільного музею в духовному вихованні молоді. Адже, роль музеїв у формуванні в учнівської молоді громадянського світогляду, усвідомлення взаємозв’язку поколінь, виховання любові до рідної землі, мови, культури, вивчення та пропаганди  пам’яток історії, культури рідного краю, незаперечна.

В області зареєстровано  67 музеїв. Найбільше у Хотинському районі – 12, найменше у Кельменецькому – 1 і жодного у м. Новодністровську.

 З них художньо-естетичного спрямування – 56: етнографічних – 16, історичних – 32, літературних – 8.

«Музеї є основними скарбницями пам’яток матеріальної і духовної культури і зобов’язані забезпечити їх облік, збереження, вивчення і пропаганду», - сказав Михайло Бауер.

Наприкінці відкриття семінару, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту вручив грамоти і грошові премії кращим працівникам освіти Путильщини.

Під час практичної частини семінару його учасники були розділені на три групи, з метою кращого ознайомлення з роботою навчальних закладів Путильщини у напрямку збереження етнодуховності.

Перша група – начальники органів управління освітою, молоддю та спортом райдержадміністрацій, міських рад відвідали Дихтинецький дошкільний навчальний заклад та Дихтинецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ст.

В садочку начальники ознайомилися з роботою гуртка «Декоративне плетіння на рамках»; побували на майстер-класі з молодими спеціалістами ДНЗ району «Методичний ярмарок ідей щодо впровадження здоров’язберігаючих педагогічних технологій». У загальноосвітньому навчальному закладі учасники семінару мали можливість переглянути презентацію роботи закладу «Гірська школа як осередок навчально-методичної та етноосвітньої роботи з молоддю», краєзнавчо-дослідницької роботи з використанням ІКТ, преглянули виставку «Царинка ремесел», побували на засіданні школи молодого керівника. Наприкінці візиту, гості ознайомилися з роботою дитячої організації «Юний прикордонник», переглянули виступи команди КВН «Зелений квартал», ансамблю народних інструментів «Яблунчани» та «Карпатська тайстра».

Варто зазначити, що у ході перебування в даних закладах, Михайло Бауер вручив грамоти з грошовими преміями кращим працівника дошкільної установи та школи, а також цінні подарунки.

Група завідуючих районними (міськими) методичними кабінетами ознайомилася з неоціненним досвідом Киселицької ЗНЗ І-ІІІ ст. та Путильської гімназії. А голови районних комітетів профспілки працівників освіти побували в Усть-Путильському дошкільному навчальному закладі та Мариничівському НВК «Родина».

Під час круглого столу з проблеми «Етнодуховність як осердя реалізації молодіжної освітньої політики краю», учасники семінару поділились враженнями та внесли свої пропозиції щодо покращення роботи з даного напрямку в області.

Директор Інституту післядипломної освіти Чернівецької області Григорій Білянін висловив своє бачення щодо формування духовної культури особистості в навчальних закладах краю.

У своєму заключному слові Михайло Бауер відзначив високий рівень проведення даного семінару на території Путильського району, адже, за його словами, Путильщина є «серцем» збереження етнічної культури, традицій та звичаїв.

«Мене турбує те, що ми ні в якому разі не повинні забувати про таку проблему як етнодуховність. Все, що ми сьогодні побачили, має знайти реальне відображення у нашій з вами подальшій роботі.

Зверну вашу увагу на те, що варто розвивати в школах краю впровадження такого курсу як «українознавство».

На сьогодні найскладніше і найважливіше для освіти – це формування суспільства, яке цінує і розуміє свою історію та традиції, а отже, може бути єдиним і будувати майбутнє, адже тільки свідомі нації стають сильними і розвиненими.

 Важливим етапом у такій роботі має стати систематичний моніторинг стану розвитку духовних цінностей сучасної молоді.

Кожен район, навчальний заклад повинен мати свою візитну картку етнодуховності – таку, як «Калинові обереги» у Вижницькому, «Захарецький гарчик» у Путильському, «Мерцишор» у Новоселицькому районах», - підкреслив директор Департаменту.

За результатами проведення семінару було прийнято відповідні рекомендації.

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 

«Етнодуховність - інтелектуально-духовний ресурс освіти Буковини», - Михайло Бауер

 


  


 

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (11)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше