» » » Михайло Бауер взяв участь у Всеукраїнському форумі працівників позашкільної освіти
Інформація
  • Переглядів: 1216
  • Автор: Moderator
  • Дата: 20-11-2013, 16:44
20-11-2013, 16:44

Михайло Бауер взяв участь у Всеукраїнському форумі працівників позашкільної освіти

Категорія: Навігація / Новини

 

Сьогодні, 20 листопада 2013 року, у Київському Палаці дітей та юнацтва (м. Київ) розпочався Всеукраїнський форум працівників позашкільної освіти, присвячений Року дитячої творчості.

У першій частині заходу керівники обласних органів управління освітою звітували про виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року №756 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості». 

Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайло Бауер у своєму виступі "Позашкільна освіта Буковини – школа розвитку юних обдарувань" окреслив основні аспекти розвитку позашкільних навчальних закладів у Чернівецькій області, відзначив здобутки та кращих вихованців.

У другій частині – учасники форуму працюють у семи творчих лабораторіях, де будуть підведені підсумки Року дитячої творчості та обговорюватимуться плани виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України».

У фойє палацу демонструється інтерактивна презентація діяльності державних центрів позашкільної освіти; працює розгорнута виставка навчальної та програмно-методичної літератури з питань позашкільної освіти, виховної роботи.

Пропонуємо повну версію виступу директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайла Бауера:


Президент України, Уряд приділяють особливу увагу підтримці обдарованих дітей, розбудові системи позашкільної освіти.

В регіоні забезпечуються умови для виконання заходів з проведення «Року дитячої творчості».

та соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України».

Освітня галузь Чернівецької області має потужну позашкільну систему – 50 закладів, з них: 33 позашкільні навчальні заклади та 17 дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

Зазначу, що позашкільна освіта на Буковині за останні роки характеризується стабільним зростанням.

Ми започаткували роботу обласної літньої інтелектуальної школи для обдарованих учнів із залученням до її роботи провідних фахівців та вчених. Переконаний, що літні школи – це один із шляхів удосконалення роботи з обдарованими дітьми. Наступний – розширення мережі позашкільних навчальних закладів. Упродовж останніх трьох років ми не закрили жодного позашкільного закладу. Кількість таких навчальних закладів системи освіти області зросла на 9.

З 1 вересня функціонує Чернівецький міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Відкрито філії Буковинської Малої академії наук учнівської молоді на базі 2-х віддалених районів, У жовтні районною радою прийнято рішення «Про утворення Вижницького районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», у листопаді обласною радою - «Про створення комунального обласного позашкільного навчального закладу «Буковинський центр мистецтва».

Найближчим часом буде створено обласний позашкільний навчальний заклад «Школа великого тенісу».

Департаментом видано каталог «Позашкільні навчальні заклади Чернівецької області».

Завдяки вжитим заходам, в області на сьогодні всіма видами позашкільної освіти охоплено понад 83 тис. учнів, що становить 86% від загальної кількості учнів, а саме: у 33 позашкільних навчальних закладах системи освіти – 33 тис. учнів, 35%; у 17 освітніх спортивних школах – 8 тис. учнів, 8%; гуртковою роботою у загальноосвітніх навчальних закладах – 41 тис. учнів, 43%.

Крім цього, у 19 спортивних школах системи спорту – 7 тис. учнів, 7%; у 46 художніх та музичних школах - 7 тис. учнів, 7%.

На мою думку, потребує удосконалення на державному рівні статистична звітність щодо охоплення позашкільною освітою. Пропоную до кількісних показників включити охоплення позашкільними закладами системи культури та спорту, а також гуртковою роботою у школах.

На Буковині вже третій рік проходить юнацький футбольний турнір «Чотири регіони для Європи», учасниками якого є Україна, Франція, Німеччина та Румунія. До речі, перемогу виборола команда Чернівецької області.

Щороку проходить обласний конкурс «Буковинська зіронька». Пропоную надати йому статус Всеукраїнського.

Нашою гордістю є обласні змагання з водного туризму, які проводяться на річках Черемош, Сірет та Прут.

Команда картингістів Обласного центру науково-технічної творчості 18-тий рік поспіль утримує звання чемпіонів України з картингу серед учнівської молоді.

Створено перший великий учнівський веб-проект «Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області», який включає систематизацію історико-краєзнавчих матеріалів всіх регіонів Буковини, створення електронних бібліотек історичних подій та особистостей. Найближчим часом проект має вийти на міжнародний рівень. Це завдання реальне і ми його виконаємо.

Переконаний, що ми повинні створювати таку систему позашкільної освіти, яка б забирала наших дітей з вулиці, робила їх дозвілля цікавим. А для цього необхідно відмовитись від консерватизму, відчувати вимоги часу та потреби наших дітей.

Нам необхідно провести ретельну ревізію масових заходів та відмовитися, в першу чергу, від надуманих, другорядних. З цією метою варто створити на державному рівні комісію з координації проведення та визначення необхідності культурно-масових заходів в освітянському позашкільному середовищі. В області це вже зроблено, а також прийнято рішення усі заходи проводити з 1 жовтня до 10 квітня.

Система позашкільної освіти досить потужна й самодостатня. Необхідно тільки її підтримати, допомогти.

Глибоко переконаний, що наполеглива робота Президента України та Уряду щодо розвитку позашкільної освіти сприятиме суттєвому її удосконаленню.

 

Дякую за увагу!

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше