Інформація
  • Переглядів: 2141
  • Автор: Moderator
  • Дата: 11-11-2013, 15:58
11-11-2013, 15:58

Я - громадянин України! І цим пишаюсь…

Категорія: Навігація / Новини

 

Саме під такою назвою у Чернівецькому державному комерційному технікуму наприкінці жовтня у рамках тижня національної культури проходив арт-фестиваль. На п’ять днів технікум занурився в атмосферу української пісні, звичаїв і традицій українського народу, відчуття приналежності до українського коріння.

 Основною метою арт – фестивалю було збереження найкращих зразків пісенної творчості українського народу, пропагування та розвиток сучасної української пісні, як фактора збереження української мови, стимулювання до

творчості студентів. Важливою складовою проведення тижня національної

культури було також виявлення талантів серед студентів технікуму.

 Тиждень національної культури передбачав проведення таких заходів:

1) 28- 29 жовтня – конкурс української народної пісні " Моя пісня в душі, моя пісня в культурі ”серед студентів І-ІV курсів;

2) 30 жовтня – літературно-мистецький альманах "Моя посвята Батьківщині!”

3) 31 жовтня – фестиваль з історії українських національних костюмів.

4) 1 листопада – виставка творчих робіт на тему: "Я пишаюсь тим, що я – Українець!”

 З ініціативи заступника директора з виховної роботи Божик Г.А, було проведено конкурс української народної пісні на тему: " Моя пісня в душі, моя пісня в культурі”. Метою даного конкурсу було сприяння зацікавленості молоддю національною культурою, а саме – українською піснею, збагачення знань студентів про народну пісню, краса і колоритність буковинських національних костюмів, відродження обрядів і звичаїв нашого народу.

 Українська пісня – це частина духовного життя народу, вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, крок у крок слідує за ним від дитинства до старості. Українська народна пісня, глибока за змістом, багата яскравістю образів, щира невимовною ніжністю і співчуттям до героїв, має глибоке коріння.

Кожен вид діяльності українців супроводжувався піснею. О. Довженко назвав українську пісню "бездонною душею українського народу”.

 Для участі у конкурсі навчальним групам потрібно було обрати і виконати українську народну пісню.

Протягом двох днів в ошатній актовій залі технікуму проходив даний конкурс. У гарних національних костюмах діти виконували українські ліричні та

жартівливі народні пісні. Крім цього, наші студенти показали неабиякі акторські здібності та аматорські виступи, що свідчать про любов до народної пісні.

 Після обговорення члени журі прийняли наступні рішення: серед виступів найкращим одностайно визнали пісню "Ой, у вишневому садку… ” у виконанні студентів групи ВХП- 95(куратор - Близнюк В.І) і присудили їм 1 місце. Друге місце розділили між собою студенти груп ТКД – 101 і ТКД – 99 (куратори – Бистрицька Я.М., Помирляну Л.О.). Третє місце зайняли групи ТКД – 97, ВХП – 97, ВХП– 93 (куратори – Тодерішин О.О., Долінська Л. Т., Адамович О.С.). Переможці були нагороджені дипломами та цінними призами – оберегами, всі інші – грамотами.

 Урочисто і піднесено пройшов літературно - мистецький альманах "Моя посвята Батьківщині!” Студенти із задоволенням читали власні поезії, присвячені рідній Батьківщині. А Покритюк Володимир – студент групи ТКД-96 виконав під гітару свою авторську пісню.

 Приємно було чути, що молодь горда з того, що вони живуть в Україні. Вона

ще молода, ініціативна, та має розумних і талановитих синів і дочок, які піднімуть її. Тішить те, що юнаки і юначки твердо впевнені, що вони –діти України, її надія і майбутнє, що готові будувати демократичну, економічно розвинену державу.

 Вже стало доброю традицією проводити у стінах технікуму фестиваль з історії українських національних костюмів.

 Український національний костюм відзначається багатою регіональною та етнічною розмаїтістю. Нерідко навіть сусідні села мали свої відмінності, не кажучи вже про гуцульський, лемківський чи русинський стилі традиційного одягу. Костюм – частка народної душі. Від глибокої давнини і протягом усього існування він задовольняв не лише матеріальні, а й духовні потреби людини, виконуючи необхідні побутові, соціальні і обрядові функції. Наші пращури вірили, що костюми захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих сил.

 Конкурсантам потрібно було, одягненим в український національний костюм, розповісти про свій костюм, його географію, техніку виготовлення та оздоблення. На фестивалі кожна група представила свого учасника, який розповідав про свій костюм. Діти із захопленням розповідали про вишиту сорочку, плахту та інші елементи жіночого та чоловічого одягу. Як підсумок, на фестивалі була представлена більшість районів Буковини.

 Завершальним акордом свята була виставка творчих робіт на тему: "Я пишаюсь тим, що – Українець!”, де кожен з учасників мав продемонструвати свою роботу. Серед найкращих були відзначені роботи таких груп: ТКД – 97, ТКД – 99, Б-67.

 Тиждень національної культури у технікумі пройшов надзвичайно весело, цікаво і змістовно. Саме такі заходи допомагають виховувати у студентів любов до народної творчості, гордість за український народ, який має славне минуле і багату творчу спадщину. Вони єднають студентів і викладачів в одну велику родину – родину українців з багатющою скарбницею українського народу. Об’єднаймося у родинному колі заради нашої славної України!

 

 

Р.І.Гаврилюк,

 викладач укр. мови літератури ЧДКТ

Я - громадянин України! І цим пишаюсь…Я - громадянин України! І цим пишаюсь…

 

 

 

 

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Квітень 2020 (19)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)
Листопад 2019 (151)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше