Error: Incorrect password!
«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць » Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації
 
» » » «Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць
Інформація
  • Переглядів: 1918
  • Автор: Moderator
  • Дата: 6-11-2013, 15:05
6-11-2013, 15:05

«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць

Категорія: Навігація / Новини

Сьогодні, 6 листопада 2013 року, перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій Галиць та Директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Михайло Бауер відвідали Чернівецьку гімназію № 6 з румунською мовою навчання та Чернівецьку спеціалізовану школу І-Ш ступенів № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента.

У ході візиту очільники ознайомилися з навчально-матеріальною базою, методичним забезпеченням закладів та з умовами, в яких навчаються школярі.

«Однією із базових цінностей Європейського Союзу є повага до людини, до її прав, яка проявляється, в тому числі, через можливість громадян різного етнічного походження навчатися і виховуватися своєю рідною мовою.

В плані створення умов для навчання мовами національних меншин, якраз Чернівецька область, на мій погляд, може бути зразком як для інших регіонів України, так і для багатьох країн-членів Європейського Союзу», – підкреслив Георгій Костянтинович.

Перший заступник керівника крайової виконавчої влади сказав, що в області фінансуються регіональні програми національно-культурного розвитку, надається підтримка статутній діяльності громадських організацій національних меншин, зокрема щодо забезпечення їм пільгових умов при оренді приміщень, забезпечується функціонування мережі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин.

«У нашому краї ці питання завжди були на особливому контролі влади, і тому на Буковині вкоренилися міжнаціональна злагода та порозуміння, забезпечуються культурні та освітні потреби національних громад", - зазначив Георгій Галиць.За словами першого заступника губернатора, якщо говорити про кількість загальноосвітніх навчальних закладів з румунською мовою навчання, то в Чернівецькій області їх понад 80.

«Це той аспект, яким ми можемо закономірно пишатися. Це говорить про те, що процес адаптації до стандартів Європейського Союзу безперечно що йде. Звичайно, що в різних сферах ми знаходимося на різних етапах. Але те, що стосується якраз створення умов для навчання мовами національних меншин – я вважаю, що це одне із досягнень нашої держави», – відзначив Георгій Галиць.

Варто зазначити, що під час візиту Георгій Костянтинович та Михайло Йозефович поспілкувалися з педагогами даних закладів, які, в свою чергу, мали можливість задавати запитання які їх цікавлять і, звичайно, отримали ґрунтовні та вичерпні відповіді.

Вже традиційно, що ні один візит крайової влади до навчальних закладів не обходиться без подарунків. Перший заступник голови облдержадміністрації подарував школам комплекти підручників та спортивний інвентар.

Довідково:


Чернівецька гімназія №6 з румунською мовою навчання

Чернівецькій гімназії № 6 з румунською мовою навчання випала доля бути ровесницею незалежної України. Свою діяльність вона розпочала 1 вересня 1991 року як загальноосвітня школа I-III ступенів № 29 з румунською мовою  викладання, а з 1 серпня 2007 року – реорганізована в Чернівецьку гімназію № 6 Чернівецької міської ради та спеціалізовану школу I ступеня № 29 Чернівецької міської ради.

Чернівецька гімназія № 6 – перший у місті заклад нового типу, що забезпечує права громадян України на здобуття середньої освіти рідною, румунською мовою.

Гімназія сьогодні – це  тридцять творчо працюючих педагогів, серед  яких: 11 учителів-методистів, 7 старших учителів, 19 учителів вищої категорії, 4 відмінники освіти України.

Гімназія № 6 працює за суспільно-гуманітарним  напрямком. Пріоритетні завдання закладу:

- у навчанні – кожній дитині дати освіту відповідно до індивідуальних можливостей, які найбільш відповідають її інтелекту та потребам;

-            у вихованні – формувати національно-свідоме покоління, здатне розвивати цінності громадянського суспільства, осягнути загальнолюдський зміст сутності існування людини.

У спеціалізованій школі I ступеня № 29 поглиблено вивчається англійська мова, у 8-9 гімназійних класах – українська мова, з 5 класу – друга іноземна (французька). Закінчивши навчання, випускники вільно володіють кількома мовами,  що відкриває шлях для здобуття  вищої освіти не тільки в Україні, а й за кордоном. Наші учні успішно навчалися і навчаються в університетах Румунії, Молдови, Франції, Нідерландів, США, Росії.

 

Чернівецька спеціалізована школа І-Ш ступенів № 41з вивченням єврейського етнокультурного компонента

Чернівецька спеціалізована школа І-Ш ступенів № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента заснована 16.09.1991 року.

Школа має наступну структуру: І ступінь – 4-річна початкова школа, яка забезпечує засвоєння елементарних знань з основних наук, фізичний та психічний розвиток дітей, залучення до єврейської культури та введення з першого класу  вивчання інтегрованого курсу традицій та івриту, єврейські танці та музика; ІІ ступінь – основна школа з п’ятирічним строком навчання, яка забезпечує, згідно державного стандарту, систематичність знань з основних наук, необхідних для продовження освіти, гармонічний розвиток особистості відповідно до її інтересів та потреб, а також вимоги суспільства та науково-технічного прогресу. Крім основних предметів, передбачених базовим державним навчальним планом, починаючи з п’ятого класу вводяться такі предмети, як «Історія єврейського народу», «Традиції єврейського народу», «Історія рідного міста»; ІІІ ступінь – старша школа, в якій додаються предмети єврейського циклу: єврейська література, спецкурс «Катастрофа європейського єврейства».

У спеціалізованій ЗОШ № 41 м. Чернівців з вивченням єврейського етнокультурного компонента поглиблено вивчають іврит 328 учнів. Учні 5-11 класів вивчають історію та традиції єврейського народу, 10-11-х – єврейську літературу та предмет «Катастрофа європейського єврейства».

Якісний склад педагогічних працівників: в школі працює 33 вчителя, на основній   посаді – 31. Вчителів вищої категорії – 15, вчителів 1 категорії – 9, 2 категорії – 5, молодих спеціалістів – 2.

Також на базі школи функціонує недільна школа, яка є альтернативною формою навчання для тих дітей, які за різними обставинами не мають можливості навчатися в загальноосвітній єврейській школі. Недільна школа будується як сімейна – для дітей та батьків. Навчальна програма недільної школи включає предмети, як для дорослих (іврит, традиції й історія єврейського народу), так і для дітей (іврит, традиції й історія єврейського народу, єврейські танці).


«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць
«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць«Створення належних умов для навчання мовами національних меншин – одне із наших досягнень», Георгій Галиць


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше Error: Incorrect password!