» » » Яскрава зірка Буковини. Минуло 145 років від дня народження Євгенії Ярошинської
Інформація
  • Переглядів: 1256
  • Автор: Moderator
  • Дата: 5-11-2013, 17:26
5-11-2013, 17:26

Яскрава зірка Буковини. Минуло 145 років від дня народження Євгенії Ярошинської

Категорія: Навігація / Новини

Є люди, як свічки, -

Згорають і відходять в небуття.

Є люди, як зірки, -

Горять і світять все життя.

                                 Дмитро Білоус

 

Коли вчені-дослідники говорять про українську літературу на Буковині, то найчастіше згадують творчість Юрія Федьковича й Ольги Кобилянської, що є вершиною духовних здобутків буковинців у царині красного письменства. Проте поряд із названими митцями слова стоїть когорта менш відомих письменників, краща частина творчості яких є цінним надбанням нашого народу.

Це творчість прозаїка, громадсько-культурного діяча, фольклориста, педагога Євгенії Ярошинської.

У ці жовтневі дні учні Чуньківського НВК Заставнівського району святково й урочисто відзначали 145-річницю з дня народження Євгенії Ярошинської, яка яскраво сяє зіркою першої величини на літературному небосхилі Буковини. Її літературна зоря нагадує короткий, але яскравий спалах метеора, що освітив не лише Буковину. Його сяйво було добре видно всім українцям і навіть іншим слов’янським   народам, до яких письменниця ставилася з великою прихильністю.

Свою учительську та письменницьку працю Є. Ярошинська тісно поєднувала з активною громадсько-культурною діяльністю. Є. Ярошинська була справжнім народознавцем-фольклористом і етнографом. Вона записала в рідному краї сотні пісень. Її рукописний збірник «Народні пісні з-над Дністра» був відзначений Російським географічним товариством у Петербурзі срібною медаллю і грошовою премією.

Учні школи досліджували життя і творчий шлях своєї землячки, опрацювали багато наукових джерел для того, щоб більше дізнатись в яких умовах жила і творила письменниця.  Науково-дослідницьку роботу «Полум’яна квітка Буковини»  виконала учениця 9 класу Бузинська Євдокія під керівництвом вчителя українознавства М.В.Поп’юк.

Ведучими на святі були вчителі української мови та літератури Филип’юк Г.А.та В.В.Бабич.

Учасниками театрального гуртка «Ярошинка» інсценізована найкраща її повість «Перекинчики», казка «Цвіти».

Діти вражали акторською майстерністю, своїми талантами. Все свято супроводжувалося піснями і танцями  у виконанні Зразкового ансамблю пісні і танцю «Червона калина», який був створений у 1993 році на честь 145 – річниці з дня народження Є.Ярошинської.

Школа  щиро та сердечно озвалася пам’яттю про свою землячку. Дзвінко озвалася не тільки танцями і піснями, а й теплотою сердець, світлою пам’яттю про славетну буковинку.

В школі створена кімната-музей, присвячена життю і творчості Євгенії Ярошинській, яка   стала  окрасою навчально-виховного комплексу.

 На свято були запрошені гості з району і Чернівців, зокрема, кандидат філологічних наук, докторант, доцент кафедри української літератури В. В. Костик, методист науково-методичного центру виховної роботи, відмінник освіти України, лауреат премії ім. О. Поповича, І. Бажанського, заслужений працівник освіти України Т. А. Мінченко, доктор філологічних наук Ковалець Л. М., бібліотекар відділу краєзнавства Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.М.Івасюка Дудирда М. І., провідний спеціаліст районного відділу освіти Косар М. Ю., начальник відділу культури Заставнівського району В. В. Барабащук.

Привітним словом зустріла дорогих гостей директор школи М.В. Бузинська .

Саме тут у час спілкування учні озвучили свою заповітну мрію, щоб їхня школа носила ім’я Євгенії Ярошинської, а також що в недалекому майбутньому в селі відкриють меморіальну дошку або пам’ятний знак видатній буковинці.

 Вчителі запропонували випустити навчально-методичний посібник «Полум’яна квітка Буковини», в якому були б зібрані відомості про творчий шлях письменниці, розробки тематичних уроків позакласних заходів.

Прожила Євгенія Ярошинська мало всього 36 років, але то було життя яскраве й одухотворене. ЇЇ різнобічна плідна праця в ім’я рідного народу – чудовий приклад потомків.

Т.А.Мінченко, методист українознавства ІППОЧО

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (99)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше