Error: Incorrect password!
50 Слів. Весна 2011 » Департамент освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації
 
Інформація
  • Переглядів: 2924
  • Автор: Moderator
  • Дата: 2-02-2011, 13:05
2-02-2011, 13:05

50 Слів. Весна 2011

Категорія: Навігація / Анонси

Умови виконання завдання українськими учасниками:

- Конкурс – індивідуальний.

- Конкурс проводиться заочно весною 2011 року двома етапами (у два тури).

- Конкурсні учасники – це діти до 18 років.

- Конкурс є також відбірним та заліковим етапом до деяких інших міжнародних заходів ВДГО "Гармонійний розвиток" (інформацію про заходи ВДГО "Гармонійний розвиток" шукайте на сайті www.harmonious-pupils.freeoda.com).

- При всій повазі до рухів "Що? Де? Коли?", "Брейн-ринг" та щирій вдячності людям–генераторам тих чудових ідей констатуємо, що їх питання найчастіше виконують лише таку функцію: це вміння за декілька секунд зробити певні висновки, використовуючи/поєднуючи ті знання, які вже є у гравця. Ми ж прагнемо, щоб наші "50 слів": а) стимулювали відшукування певних фактів, алгоритмів у книгах, газетах, іншій довідковій літературі; б) спонукали формулювати чіткі відповіді на них; в) примушували протягом багатьох днів значно глибше аналізувати та синтезувати. Адже в житті це, без сумнівів, не менш важливо, ніж миттєва реакція чи лише навички хвилинних роздумів, колективного "мозкового штурму".

- Ми, організатори, бажаємо мати справу з різносторонніми дітьми. Тому пропоновані питання – свідомо різної спрямованості та різної складності. Це − для того, щоб будь-хто не втратив віри у свої сили. По-перше, щоб він знайшов завдання за своїм смаком та за рівнем свого розвитку, по-друге, щоб відповів хоча б на декілька з них. А ерудитами частина питань повинна "братись" узагалі баз роздумів (хоча у цьому є й недолік: дехто з потенційних учасників минулих років, знаючи відповіді на такі 2 - 4 "дитячі" запитання, вважав, що він - неперевершений геній, і надсилав нам лише ці 2 - 4 відповіді, зовсім не зрозуміло на що "претендуючи").

- Урахуйте "розмитість", завуальованість деяких питань. Це – для того, щоб утруднити відшукання відповідей за допомогою Інтернету.

- Багаторічна статистика проведення "50 слів" показує, що ви, мабуть, не відповісте на всі 50 запитань. Середній загальний результат за всі роки – це близько третини правильних відповідей.

- Увага! Перед відповідями на запитання першого туру зверху на аркушику після своїх прізвища/імені обов'язково вкажіть: 1) дату народження; 2) день початку ознайомлення із завданнями та день завершення виконання завдання на кожному з етапів (наприклад, так: 15.03 – 20.03); 3) повну адресу; а також: 4) ваш навчальний заклад (як виняток – вашу дитячу громадську організацію), його (її) адресу та поштовий індекс. Бо, крім штрафу на 0,5 відповіді за кожний позалімітний день запізнення надсилання відповіді, учасник штрафується по 0,5 відповіді за те, що не вказав адресу чи свій навчальний заклад. А якщо не вкажете свою дату народження, то, зрозуміло, взагалі стаєте позаконкурсним учасником.

- Буде непогано, якщо на всякий випадок Ви вкажете ще й контактні телефон чи (і) e-mail свій та школи.

- Увага! Для боротьби із друкарським штампуванням відповідей фіктивними учасниками (а був такий прецедент, коли було надіслано 350 відповідей, які, понаписувавши різні прізвища, наштампувала одна людина), уводиться умова: кожний український учасник заповнює аркуш із відповідями власноруч, від руки. Більше того:
- ті українські учасники, які відправлятимуть відповіді Інтернетом, надсилайте їх обов'язково у вигляді зісканованого аркушика з бажаним об'ємом, не більшим за 100 Кбайт, у такому якомога простішому форматі, наприклад, JPEG, який дозволить нам без проблем відкрити ваш лист.

- Відповідь на кожне запитання – це, найчастіше, одне перше слово (як правило, українською мовою), символ чи число, яке ви написали відразу після номера питання. Якщо наводите якісь коментарі, то робіть це лише після слова-відповіді (до речі – якщо відповідь у Вас виходить багатослівною, то спочатку напишіть слово, яке, на Вашу думку, є найважливішим, найсуттєвішим). З цим абзацом перегукуються і наступні два:
- Про відповіді на кшталт: "5. Я думаю, що...". За нашими суворими правилами ми вважатимемо, що на п'яте запитання ви відповіли словом "Я".
- Уважно вчитуйтеся в те, про що ми просимо написати. Бо якщо, скажімо, на запитання "- Прізвище режисера кінофільму "Земля" ви відповісте: "- Олександр Довженко", ми констатуватимемо, що в принципі ви міркували у "потрібному напрямку", але не вважатимемо цю відповідь правильною.

- До речі, щодо закордонних власних назв: оцінювання їх правильності буде максимально лояльним. Тому, приміром, можна їх записувати українськими літерами, але так, щоб вони читалися/вимовлялися якомога схожіше до оригіналу, наприклад: Мєндєлєєв, Сєргєй, Кішинеу ... .

- Якщо якась Ваша відповідь відрізнятиметься від правильної на одну літеру (скажімо, Ви припустилися орфографічної помилки), то за це Вам буде автоматично зараховано лише 0,5 відповіді. Відповідь, яка буде відрізнятися від правильної хоча б на дві літери, вважатиметься неправильною.

- Нечітко написана літера трактується не на користь учасника.

- Якщо у Вас є хоча б найменший сумнів у однозначності якоїсь відповіді, то не лінуйтеся давати пояснення. За уточнюючі пояснення, а також за їхню ретельність можете отримати додаткові 0,2 – 2 бали.

- Якщо на якесь запитання ніхто не дасть точної відповіді, то, як виняток, умовно правильною ми можемо вважати відповідь, найближчу до істинної.

- На превеликий жаль, у нашій країні чим далі, тим більше втрачається кількість прихильників гасла "Людина людині – друг". Тому, враховуючи хибні акценти, де деякими людьми активно пропагуються закони "людина людині – вовк", "греби під себе", а також, щоб агітувати всіх працювати самостійно, щоб обмежити спроби бездумного випитування варіантів відповідей у однокласників, друзів, учителів, уводиться така умова:
- якщо в учасників буде практично однаковий набір НЕправильних відповідей та пояснень до декількох запитань, тобто якщо є підозра на колективну роботу, то такі учасники ніяк не відзначаються. Колективність (або – так званий "плагіат") фіксуватиметься за таким логічним чітким життєвим критерієм: один збіг – це випадковість, два збіги – це підозра, три збіги – це закономірність. Тож роботи вважатимуться колективними, якщо в учасників будуть однаковими три НЕправильні відповіді або три НЕправильні пояснення до них.

- Учасник штрафується (як правило, від 0,1 до 1 відповіді):
а) за нумерацію відповідей, написану не в порядку зростання (тобто якщо деякі відповіді попереставлювані місцями) чи написану не одна під одною. Якщо на певне запитання у Вас немає ніякої відповіді, то все одно напишіть номер питання, після якого або ставте прочерк, або взагалі нічого не пишіть. Ця вимога потрібна нам для зручнішого уведення в комп'ютер інформації, отриманої від тисяч учасників;
б) за надсилання відповідей, написаних нерозбірливим почерком або (і) на неохайному (наприклад, з нерівними краями) аркуші. У випадку б) оргкомітет залишає за собою право взагалі не розглядати відповіді. Бо дехто з учасників "докочувався" до того, що відповіді писав таким почерком, що доводилося використовувати лупу та графологічну експертизу, і то не завжди ефективно, та надсилав їх майже на, вибачте, туалетному паперові.

- Оргкомітет також залишає за собою право взагалі не розглядати роботу, якщо побачить, що кількість правильних відповідей там – менша за 10.

- Враховуючи гнітючу багаторічну статистику, а саме: що більшість учасників нашого конкурсу чомусь ігнорує виконання практичних завдань, тобто що будь-яке запитання, навіть елементарне, типу: "Візьміть у руки …", "Виміряйте ...", традиційно виявлялося найважчим, у цьому конкурсі кожне з двох практичних питань (а це № 1 і № 26) оцінюватиметься поп'ятеренно.

- Остаточні результати та місця визначатимуться за загальною кількістю правильних відповідей учасника в обох турах (для учасників не з України, враховуючи те, що їм пропонується лише 25 запитань, кількість їх правильних відповідей множитиметься на два) плюс бонусні очки мінус зняті бали.

- При однакових результатах перевага надаватиметься тому учаснику, хто:
а) молодший;
б) витратив на відшукання та написання відповідей на обидва тури менше днів.

- Учасники, члени ВДГО "Гармонійний розвиток"*, які працювали самостійно, і сумарний результат яких за два тури більший за показник 25, та які посядуть 100 перших підсумкових місць, отримають дипломи ВДГО "Гармонійний розвиток".

- Призери конкурсу, члени ВДГО "Гармонійний розвиток"*, будуть нагороджені грамотами ВДГО "Гармонійний розвиток" та. можливо, енциклопедичними книгами.
* - членом ВДГО "Гармонійний розвиток" є та дитина, яка коли-небудь надсилала підписану батьками заяву про вступ до ВДГО "Гармонійний розвиток".

Відзнаки ми передамо, як правило, через управління освіти обласних держадміністрацій поштою Міністерства освіти і науки.

- До речі, наші офіційні подяки отримають:
ті управління освіти обласних держадміністрацій, які задіють у конкурсі не менше 30-ти навчально-виховних закладів;
ті відділи освіти міських/районних держадміністрацій, які задіють у конкурсі не менше 10-ти "своїх" навчально-виховних закладів;
ті навчально-виховні заклади, а також ті дитячі громадські організації, не менше 10-ти учнів (дітей) яких будуть не в групах плагіату;
ті учасники, наші давні друзі і прихильники, які брали участь у попередніх "50 словах", які на сьогодні вже досягли 18-річного віку, але які не можуть стриматися, щоб у черговий раз не витратити декілька днів на своє удосконалення.

Конкурсні питання першого туру будуть розміщені на сайті http://harmonious-pupils.freeoda.com/ орієнтовно 1 березня, другого туру - орієнтовно 15 березня.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше Error: Incorrect password!