Главная > ІППОЧО > Методична студія працівників психологічної служби шкіл-інтернатів визначила технології профілактики професійного вигорання педагогічних працівників

Методична студія працівників психологічної служби шкіл-інтернатів визначила технології профілактики професійного вигорання педагогічних працівників


7-09-2016, 12:43. Разместил: Moderator

07 вересня 2016 року фахівцями науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи було проведено засідання методичної студії працівників психологічної служби закладів інтернатного типу на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Тема, яка розглядалася на засіданні «Профілактика професійного та емоційного вигорання» була запропонована практичними психологами і соціальними педагогами – учасниками методичної студії на серпневій інструктивно-методичній нараді 18.08.2016. На засіданні були присутні 17 фахівців психологів, соціальних педагогів з усіх навчальних закладів інтернатного типу обласного підпорядкування, крім Чернівецької спецшколи №3.

Відповідно до плану, роботу методичної студії розпочала Тамара Богачик, заступник директора ІППОЧО з науково-методичної роботи, яка визначила основні завдання та очікувані результати роботи працівників психологічної служби.

Діана Романовська, завідувач науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, науковий керівник студії провела практичне заняття, на якому учасники оволодили інтерактивними технологіями для роботи з педагогами «Снігова куля», «Ажурна пилка». Було актуалізовано такі поняття як «синдром професійного вигорання», «професійний стрес», «емоційне вигорання», та визначено діагностичні ознаки цих явищ у мовних та поведінкових проявах. На занятті учасники розглянули спільне і відмінне у ознаках професійного вигорання та ситуації неадаптованості молодого фахівця до трудової діяльності в навчальному закладі.

Майстер-клас із самовідновлення «У пошуках внутрішнього ресурсу» провела Олена Григор’єва, доцент кафедри методики викладання базових дисциплін ІППОЧО. Учасники оволоділи арт-методами, які є ефективними у профілактиці та при ознаках професійного вигорання на І-ІІ стадії. Було проаналізовано власні ресурси щодо підвищення ефективності професійної діяльності в навчальних закладах.

В.І.Тільняк,керівник-консультант методичної студії, практичний психолог КЗ «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №4» провела з учасниками студії методично-психологічний практикум «Методика проведення профілактичних занять з педагогами». Під час заняття було відпрацьовано алгоритм індивідуальної та групової роботи з педагогами фахівців психологічної служби.

У ІІ частині роботи студії відбулася дискусійна платформа: «Обмін досвідом щодо впровадження методології профілактичної роботи в навчальному закладі», модераторами якої були Романовська Д.Д. та Тільняк В.І. Учасники методичної студії обговорили ризики та виклики, пов’язані із профілактичною та корекційною роботою з педагогами в навчальних закладах, поповнили свою методичну базу рекомендаціями, які були розроблені фахівцями науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи ІППОЧО.

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад