» » Поетичний конкурс «Читаємо вірші Юрія Федьковича»
Інформація
  • Переглядів: 1081
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-02-2017, 11:02
22-02-2017, 11:02

Поетичний конкурс «Читаємо вірші Юрія Федьковича»

Категорія: ІППОЧО / Загальноосвітні навчальні заклади

Юрій Федькович – український письменник, романтик, передвісник українського національного відродження Буковини. Він – один з перших гуцульських поетів, письменник-демократ, послідовник Шевченка, талановитий продовжувач прози Марка Вовчка, який вивів українську літературу на нові шляхи, якими пішли за ним Ольга Кобилянська, Василь Стефаник, Марко Черемшина та інші письменники Буковини, Галичини і Закарпаття.

Як письменник Юрій Федькович недопрочитаний, недооцінений, як індивідуальність — недопізнаний. Небагатьом відомо, що за гордою поставою, розкішним сердаком буковинця ховалась «вихрувата натура» одного з найталановитіших і найскладніших митців ХІХ ст. Та й сам він створив про себе чимало містифікацій. Його життя й писання варті того, щоб сьогодні бути актуальними.

На тому місці, де колись стояла родинна хата письменника, зараз народний літературно-меморіальний музей-садиба Юрія Федьковича. У Чернівцях також відкрито літературний музей письменника та у 1995 році в центрі міста споруджено пам’ятник «Буковинському Соловію». Чернівецький національний університет носить сьогодні ім’я Юрія Федьковича.

Сьогодні, 21 лютого 2017 року, за сприяння товариства «Просвіта» та Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області у Центральному палаці культури відбувся обласний поетичний конкурс «Читаємо вірші Юрія Федьковича» для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. У конкурсі взяли участь 63 учні.

У ході заходу було продемонстровано фрагмент документального фільму «Життя і творчість Ю.Федьковича», сказано про історію Буковини й літературний доробок письменника, виконано пісні, що покладені на слова автора тощо.

Основними завданнями конкурсу є: залучення учнівської молоді до вивчення літературної спадщини Ю.Федьковича (поезій, придабашок, драматичних творів); створення умов для розвитку юних талантів та обдарувань, а також підтримка їх творчого потенціалу; вироблення у дітей навичок самостійної роботи з книгою; виховання почуття любові до Батьківщини, гордості за свою націю і державу, співпереживання за долю рідного народу.

Поетичний конкурс оцінювали високоповажне журі: Ковалець Лідія Михайлівна, доктор філологічних наук, доцент кафедри української літератури ЧНУ ім. Юрія Федьковича; Богачик Тамара Степанівна, заступник директора з науково-методичної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат історичних наук; Мінченко Тамара Антонівна, методист ІППО ЧО; Равлюк Любомир Романович, методист ІППО ЧО; Костик Василь Васильович, викладач кафедри української літератури, кандидат філологічних наук, доцент ЧНУ ім.Ю.Федьковича; Ісак Анатолій Федорович, головний редактор громадсько-політичної газети «Буковина», лауреат обласних премій Юрія Федьковича та краєзнавчої ім. Олекси Романця; Дерда Іван Михайлович, заслужений артист України, викладач кафедри музики ЧНУ ім. Ю.Федьковича, доцент; Васкан Василь Васильович, поет, член Національної спілки письменників України; Затуловський Володимир Леонідович, науковий співробітник літературно-меморіального музею Ю.Федьковича; Пономаренко Олена Михайлівна, член правління товариства «Просвіта»; Федунович-Швед Оксана Тарасівна, викладач кафедри методики викладання суспільно-гуманітарних дисциплін, кандидат філологічних наук ІППО ЧО; Пелих Марія Максимівна, відповідальний секретар Чернівецького обласного об’єднання «Просвіта»; Шевченко Георгій Петрович, український письменник, журналіст, член Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України. 

Завершився конкурс урочистим покладанням квітів до пам’ятників Юрія Федьковича та Тараса Шевченка.Поетичний конкурс «Читаємо вірші Юрія Федьковича»

Поетичний конкурс «Читаємо вірші Юрія Федьковича»
Поетичний конкурс «Читаємо вірші Юрія Федьковича»
 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше