» » 10 березня 2016 року, запрацювала систематична робота «Віртуальної школи» з математики на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області
Інформація
  • Переглядів: 1022
  • Автор: Moderator
  • Дата: 30-09-2016, 14:52
30-09-2016, 14:52

10 березня 2016 року, запрацювала систематична робота «Віртуальної школи» з математики на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області

Категорія: ІППОЧО / Обласний інститут післядипломної педагогічної осві

Ф. Хаусдорф : Є в математиці щось, що викликає людський захват

Для успiшної особистості важливо у сучасному суспiльному життi вміти логічно мислити, будувати стратегію саморозвитку та самовдосконалення, володiти певними прийомами. Цьому безумовно сприяють відповідні математичні знання і уміння, які щоденно застосовуються під час розв’язання життєво-практичних задач.

Успiх у досягненнi поставлених завдань перед шкiльним курсом математики визначається не тiльки вдосконаленням його змiсту, прийомiв викладання, методiв та форм, засобiв навчання, а відпрацьованою дидактичною та методичною системами. Ефективно побудований навчально-виховний процес передбачає перш за все якісно організований зворотний зв'язок вчителя та учня, однак при цьому важливо вміти передбачити та вчасно врахувати типові помилки, що укорінюються роками. Навчальне середовище для учня створює навчальний заклад, а ступінь підготовки учня, в більшій мірі залежить від нього самого. Сьогоднішній випускник уже аналізує свій базовий рівень навченості, вибирає предмет на незалежний контроль у формі ЗНО, яке стало, водночас і ДПА. ЗНО – справедливе педагогічне оцінювання, яке оцінює ступінь підготовленості учасників тестування, наприклад, з математики. Мета ЗНО – конкурсний відбір для навчання у вищий навчальний заклад.

Хоча на вулиці початок осені – вересень – початок навчального року для школярів, у тому числі й для 11-икласників, та сприяти формуванню цілісних систем універсальних знань, умінь, навичок, позицій, предметних та ключових компетентностей учнів; плануванню їх самоосвіти, особистісної відповідальності тощо, закладається працівниками ІППОЧО від серпня.

Сьогодні, 29 вересня 2016р., було проведено перше навчальне заняття Віртуальної школи у секції «Математика». Навчання проводила досвідчений фахівець – Ольга Ярославівна Біляніна, методист вищої категорії НМЦ природничо-математичних дисциплін ІППОЧО, переможець конкурсу «Учитель року 2000», Відмінник освіти України, лауреат премій імені Ю.Федьковича та О.Поповича.

На початку заняття вона ознайомила слухачів із цілями проведення організованого у такий спосіб колективного навчання, запропонувала переглянути Програму підготовки повторення, структурою організації діяльності учителів та випускників, використання хмарних сервісів в освіті та запросила до співпраці щодо удосконалення якості підготовки до ЗНО і ДПА. Розроблена стратегія підготовки дасть лише тоді результат, коли буде зворотній зв'язок. Для цього знову ж таки є можливості лише в он-лайн режимі.

Далі Ольга Ярославівна розпочала заняття, ознайомила з темою та планом його проведення. До розгляду вибрано матеріал Алгебри та початків аналізу розділу Програми ЗНО «Числа і вирази». Об’єднання декількох тем математики: «Цілі та дробові числові вирази»; «Модуль числа»; «Лінійні рівняння та їх системи»; «Лінійні нерівності»; «Задачі на подільність» зуміло створити початкову базу для подолання початкових кроків у просуванні підготовки до ЗНО.

Під час проведення он-лайн заняття було розглянуто цілу низку опорних фактів та задач, подано рекомендації щодо реалізації подолання труднощів під час розв’язування, узагальнено теоретичний та практичний матеріали у вигляді схем, таблиць, закцентовано увагу на основні проблемні моменти, зокрема типові помилки, які виникали під час розв’язання цілих та дробовових числових виразів. Ольгою Ярославівною продемонстровано систему роботи щодо здійснення систематизації та узагальнення матеріалу. Особливо захоплююче виглядали «Три задачі» на звичайні дроби, десяткові дроби та відсотки. Таке поєднання дало великий позитив у виборі шляхів формування предметних компетентностей. Підбір задач – валідний, а заняття – насичене. Однак, Ольга Ярославівна зауважила, що жоден учитель не зможе допомогти навчитися учню, якщо він сам цього не захоче. Тому, вона розраховує на європейську свідомість, бажання себе удосконалювати, а вона у цьому занятті постаралася продемонструвати методи, форми і технології навчити учня вчитися. Розв’язана задача не для переписування, а це – інструмент для побудови засобів навчання. Також нею було зауважено, що ефективність роботи залежить передовсім від професіоналізму як викладачів предмета та майстерності як педагогів.

Упродовж цілого заняття Ольга Ярославівна зупинялася на епізодах тестів, використаних у 2005-2016 рр. Зокрема, рекламувала сайт УЦОЯО та матеріали, на які варто абітурієнту звернути увагу. Як відомо, компанія ЗНОUA провела аналіз результатів тестів ЗНО з математики за попередні роки та виявила, що в середньому, у 5-ти завданнях із 34-х абітурієнти роблять помилки через неуважність та розсіяність.

Досконале знання предмета і сучасних методик дає можливість творчому вчителю знайти доцільну форму організації уроку і подання навчального матеріалу. Саме в підтримку Віртуальної школи необхідно зазначити, що жодна технологія не є універсальною – кожна дає відсів. Лише цілісна система ефективної побудови навчально-виховного процесу забезпечать систематичний прогрес у результаті. Високоякісні знання, уміння, навички, позиції – всебічний розвиток учня. Стимул і бажання учня – ось основні фактори, які впливають на якість рівня навченості учнів» – підкреслила Ольга Ярославівна. А тому при підготовці до тестів ЗНО дуже необхідні міцні знання, уміння, винахідливість та психологічна підготовленість до обмеженого часу і робота в нестандартних ситуаціях. Для тих, хто планує здати ЗНО на високі бали раджу звернути увагу на той факт, що часто в тестах зустрічаються нестандартні завдання, які вимагають знань з декількох різних навчальних дисциплін, а деякі – на кмітливість.

За записами в чаті вчителі та учні надсилали свої вдячності за отриману базу для підготовки випускників з математики.

Нагадуємо, що вперше в історії освіти області, 10 березня 2016 року, запрацювала систематична робота «Віртуальної школи» з математики на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. За цей час Школа набула свого змісту. Методистами та науковцями ІППОЧО напрацьовано модель її діяльності упродовж кожного навчального року. Включаючи у Програму Школи теми як основні змістові лінії предмета, кожен методист по-своєму моделює навчальні заняття, створюючи платформу для максимальної продуктивності праці учня.

Отже, Віртуальна школа працюватиме й надалі.

Відповідальні особи: 1) за організаційно-методичне забезпечення – Іван Климюк, завідувач відділом навчального забезпечення і дистанційної освіти, 2) за технічне забезпечення – Григорій Кошурба, завідувач НМЦ інформаційних технологій ІППО ЧО; 3) за змістове наповнення – викладач заняття.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше