Главная > Громадська рада > Рекомендації Громадської ради з питань освіти і науки при Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА за результатами засідання на тему: «Проблеми та перспективи створення опорних загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості»

Рекомендації Громадської ради з питань освіти і науки при Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА за результатами засідання на тему: «Проблеми та перспективи створення опорних загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості»


31-10-2016, 13:45. Разместил: Moderator

За результатами засідання 16.06.2016 року Громадська рада з питань освіти і науки при Департаменті освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації наголошує, що освітній округ, утворений навколо опорного навчального закладу дозволить вирішити актуальні проблеми системи освіти в Україні:

a) раціонально оптимізувати мережу ЗНЗ;

b) покращити якість освітніх послуг;

c) розширити спектр та доступ до послуг позашкільної освіти;

d) спрямувати ресурси (фінансові та кадрові) на розвиток якісної профільної освіти;

e) вдосконалити систему методичної роботи через об’єднання декількох педагогічних колективів в один, що покликаний виконувати одну спільну функцію.

 

Громадська рада рекомендує Департаменту освіти і науки звернутись до Міністерства освіти і науки з пропозицією у нових редакціях законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад»:

1. визначити поняття освітній округ, опорний заклад, філія опорного закладу, профільний заклад в системі загальної середньої освіти та основи їх діяльності;

2. вказати мінімальну наповнюваність класів базової та старшої школи, а також джерела фінансування у зв’язку з наповнюваністю (державний або місцеві бюджети);

3. Запровадити прийом вчителів на роботу на підставі відкритого конкурсу та на контрактній основі.

 

Громадська рада рекомендує Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА:

1. Створення опорних закладів та освітніх округів здійснювати паралельно або після створення територіальних громад. В останньому випадку в процесі організації громади активну участь мають брати освітні заклади.

2. Органи управління освіти повинні проводити активну роботу серед громадян з роз’яснення наявних проблем фінансування й якості освіти та шляхів їх вирішення.

 

Голова Громадської ради М.Е. Зегрюк

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад