» » Розвиток профільної освіти в Чернівецькій області: реформування загальноосвітніх закладів ІІІ ступеня
Інформація
  • Переглядів: 668
  • Автор: Moderator
  • Дата: 10-12-2015, 16:08
10-12-2015, 16:08

Розвиток профільної освіти в Чернівецькій області: реформування загальноосвітніх закладів ІІІ ступеня

Категорія: Громадська рада

9 грудень 2015 р. відбулося засідання Громадської ради з питань освіти і науки при Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА.

Тема засідання: «Розвиток профільної освіти в Чернівецькій області: реформування загальноосвітніх закладів ІІІ ступеня».
На засіданні були присутні члени Громадської ради, Мартинюк С.В., начальник управління освіти Чернівецької міської ради, Плаксивий О.В., Голова Хотинської районної ради, Боднар В.П., методист ІППОЧО з питань розвитку освітніх округів в Чернівецькій області (2012-2015рр), Кінащук Н.Л., директор Чернівецького ліцею №1, координатор діяльності Громадської ради Григор’єва О.В.
Розпочав роботу голова Громадської ради Зегрюк Микола Еммануїлович, який розкрив основні проблеми функціонування профільної старшої школи в загальноосвітніх закладах м. Чернівців. Голова Громадської ради проаналізував проект Закону України «Про освіту» у новій редакції розділу, у якому йдеться про загальну середню освіту та наголосив на необхідності обговорення перспектив впровадження закону в поточній редакції та шляхів реалізації положень про оптимізацію мережі ЗНЗ ІІІ ступеня.
Основні проблеми фінансування та забезпечення рівного доступу до якісної середньої освіти розкрив Голова Хотинської районної ради (у минулому начальник управління освіти Хотинської РДА) Олександр Васильович Плаксивий. Олександром Васильовичем було висловлено думку про необхідність створення при місцевих радах дорадчих груп з питань оптимізації освітніх закладів у сільській місцевості.
Василь Павлович Боднар висловив думку, що основою для реформування профільної старшої ланки загальної середньої освіти мають стати освітні округи. Райони області, де освітні округи працювали з 2010 року найуспішніше зможуть перерозподілити кадрові та матеріально-технічні ресурси на користь якості профільної освіти. Педагогічні колективи та батьки учнів ЗНЗ-суб’єктів освітніх округів мають високу готовність до співпраці, до навчання дітей у віддаленому профільному навчальному закладі.
Сергій Васильович Мартинюк дав оцінку перспектив модернізації профільної ІІІ ланки загальної середньої освіти в м. Чернівці з урахуванням контингенту учнів, кадрового та матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів міста.
Наталія Леонідівна Кінащук поділилась з колегами своїм баченням місця закладів нового типу у системі профільної загальної середньої освіти. Вона зазначила, що гімназії та ліцеї міста сьогодні мають потужний кадровий і матеріально-технічний потенціал та готові стати базовими у реорганізованій мережі ЗНЗ старшої ланки.
Члени Громадської ради під час активної дискусії зауважили про необхідність у нових умовах звернути особливу увагу на розвиток мережі закладів професійно-технічної освіти.
У підсумку члени Громадської ради прийняли проект рекомендації за основу та доповнили його власними пропозиціями.
 
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДОДАЮТЬСЯ:

_Gromrada_profl.docx [24.29 Kb] (cкачувань: 11)

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше