» » Проект рекомендацій Громадської ради з питань освіти і науки при Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА за результатами засідання з питань державно-громадської системи управління сферою освіти області
Інформація
  • Переглядів: 815
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 20-01-2015, 16:53
20-01-2015, 16:53

Проект рекомендацій Громадської ради з питань освіти і науки при Департаменті освіти і науки Чернівецької ОДА за результатами засідання з питань державно-громадської системи управління сферою освіти області

Категорія: Громадська рада

І. Громадська рада з питань освіти і науки проаналізувала основні проблеми та перспективи розвитку державно-громадської системи управління сферою освіти області та рекомендує Департаменту освіти і науки звернутися до Міністерства освіти і науки з пропозиціями:
1. Запровадити практику постійної роботи над вдосконаленням освітніх стандартів, навчальних програм, підручників.
2. У законі «Про освіту» передбачити децентралізацію управління освітою зі збереженням питань змісту освіти у відповідальності держави.
3. Сприяти організації такого документообігу в системі освіти, що зменшить бюрократичне навантаження на адміністрацію навчальних закладів та педагогів.
4. Регламентувати здійснення контролю діяльності педагога за результатами навчально-виховної діяльності, а не за особливостями його організації.
5. У законі «Про освіту» передбачити збільшення відповідальності батьків за життя, здоров’я та результати навчання учнів, чітко окресливши зони відповідальності педагогів. 
6. У Положенні про атестацію педагогічних працівників передбачити участь громадськості.
7. У частині закону «Про освіту», присвяченій процедурі призначення директорів навчальних закладів передбачити призначення керівників ЗНЗ на конкурсній основі за участю громадськості.
8. Запровадити незалежне рейтингове оцінювання навчальних закладів громадськістю регіону замість традиційного складання рейтингу органами управління освітою.
9. Запровадити принципи диверсифікації, диференціювання та неперервності в систему післядипломної педагогічної освіти.
10. Відмінити податки для батьківських благодійних організації та фондів.

ІІ. Громадська рада з питань освіти та науки рекомендує Департаменту освіти і науки
1. Аналізувати весь документообіг в системі управління освіти області з урахуванням доцільності та необхідності зменшення бюрократичного навантаження на директора та педагога.
2. Переглянути доцільність норми мінімальної кількості відвіданих уроків директором ЗНЗ та його заступниками упродовж календарного періоду, запроваджену на рівні області.
3. Розробити та запровадити систему роботи з батьками, що мала б на меті підвищити відповідальність батьків за навчання та виховання учнів.
4. Запропонувати навчальним закладам області методику визначення міри відповідальності педагогічних працівників, відповідно посадових обов’язків (вчителя, класного керівника, психолога, соціального педагога) та батьків за результати навчання, виховання учнів.
5. Розробити та запровадити на регіональному рівні таку систему відбору, призначення та контролю діяльності директора, вчителя, вихователя тощо, що передбачала б вплив та відповідальність громадськості.
6. Вилучити або зменшити ваговий коефіцієнт результатів учнівських предметних олімпіад з діючого рейтингу навчальних закладів
7. Розглянути можливість створення регіональної системи незалежного рейтингового оцінювання діяльності навчальних закладів.
8. Рекомендувати навчальним закладам області вдосконалити власні інтернет-сайти з метою посилити їх функції як первинних джерел інформації для громади – замовника освітніх послуг. 
9. Рекомендувати БМАН, шкільним науковим товариствам, конкурсним комісіям учнівських науково-дослідних робіт основною вимогою обрати особистий внесок виконавця.
10. Запровадити системну роботу зі зв’язків з громадськістю через регіональні друковані, телевізійні, радіо, електронні засоби масової інформації.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Серпень 2020 (8)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше