Інформація
  • Переглядів: 659
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-09-2016, 09:40
23-09-2016, 09:40

Вірний син свого народу – 150 років від дня народження Михайла Грушевського

Категорія: Головне управління / Обласний інститут післядипломної педагогічної осві


Наприкінці вересня 2016 року на державному рівні відзначатиметься 150-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Голови Центральної Ради Української Народної Республіки, першої у ХХ столітті незалежної Української держави, історика і організатора української науки Михайла Грушевського.

У рамках проведення заходів, присвячених ювілейній даті, на базі Чернівецького філософсько-правничого ліцею №2 Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області було проведено обласну педагогічну конференцію.

Роботу конференції розпочала Тамара Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи Інституту, кандидат історичних наук, привітавши учасників з такою поважною подією: «У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків, як і не можуть зламати їх кайдани можновладців чи оббрехати діячі псевдонауки. До таких велетнів української національної культури, політичної думки і дії останніх двох століть безперечно належить Михайло Грушевський», – зауважила Тамара Степанівна.

Ганна Скорейко, кандидат історичних наук, доцент факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім.Ю.Федьковича під час свого виступу висвітлила постать М.Грушевського як видатного українського історика, громадського та державного діяча.

Доповідаючи, Василь Федорак, методист НМЦ суспільно-гуманітарних наук провів паралелі між політичними поглядами діяча та шкільною історичною освітою України в умовах російської агресії проти України.

Ольга Куспис, викладач історії Кіцманського аграрного технікуму державного Подільського технічного університету розповіла про життєвий шлях Михайла Сергійовича, його юнацькі та студентські роки, період його становлення як політика та націоналіста.

Про жертовний подвиг М.Грушевського доповіла Наталія Черкач, вчитель історії Вижницької гімназії.

Про Грушевського-історика розповіла Людмила Брябін, вчитель історії Черленівської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоселицького району. Мовну самоідентифікацію та народну освіту у працях М.Грушевського «Українці» та «Про українську мову і українську школу» досліджував Олег Білобрицький, викладач історії Кельменецького ліцею. Анна Конська, вчитель історії Данківської ЗОШ І-ІІІ ст. Хотинського району розповіла про життя та діяльність М.Грушевського у контексті обґрунтування демократичних принципів українського державотворення. Про М.Грушевського як дослідника і творця історії України доповіла Лариса Мельник, вчитель історії ЗОШ №11 м.Чернівці.

Завершилась конференція обговоренням та дискусією щодо діяльності громадського діяча, політика та історика.

 

Вірний син свого народу – 150 років від дня народження Михайла Грушевського

 

Вірний син свого народу – 150 років від дня народження Михайла Грушевського

 

 Вірний син свого народу – 150 років від дня народження Михайла Грушевського

 

Вірний син свого народу – 150 років від дня народження Михайла Грушевського

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (114)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше