» » Семінар-практикум директорів ЗДО та НВК на тему «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на основі релігійних цінностей»
Інформація
  • Переглядів: 1184
  • Автор: Moderator
  • Дата: 16-02-2018, 11:56
16-02-2018, 11:56

Семінар-практикум директорів ЗДО та НВК на тему «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на основі релігійних цінностей»

Категорія: Заклади дошкільної освіти області

«Без пам’яті немає традицій, 
без традицій немає виховання, 
без виховання немає культури,
без культури немає особистості, 
без особистості немає народу!»

14 лютого 2018 року напередодні свята Стрітення на базі Михалківського НВК Сокирянського району, відбувся семінар-практикум завідувачів ЗДО та директорів НВК тему:  «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на основі релігійних цінностей».
Гостинно зустріли учасників семінару директор Михалківського НВК Світлана Бужак та заступник директора з навчально-виховної роботи Людмила Жук.  Світлана Михайлівна привітала учасників семінару і побажала плідної праці педагогам дошкільникам, адже завдяки їх навчально-виховній роботі по духовно-моральному вихованню, у вихованців сіються зернятка духовності, які формують молоде покоління з високими моральними цінностями.
Привітала учасників семінару головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту РДА Ганна Неміш, яка наголосила, що час, у якому ми живемо, справедливо називають складним, дефіцитним на добро, вихованість, культуру, духовність. Тому надзвичайно гостро стоїть проблема розвитку моральної та духовної культури суспільства, у зв’язку з цим постає необхідність розкриття морального та духовного потенціалу дитини.
Заступник директора з НВР Людмила Жук презентувала роботу  дошкільного підрозділу і педагогічного колективу в цьому напрямку.
Під час практичної частини учасники семінару відвідали комплексне заняття в середній групі «Людина – чудовий задум творця». Де вихователь Наталія Грамчук ознайомила дітей з біблійним поглядом на створення світу та перших людей. Вихователь другої молодшої групи Зоя Банчук продемонструвала інтегроване заняття «Подорож у країну добра». Де формувалися розуміння дітей про моральні якості дитини: ввічливість, чуйність, дружелюбність, милосердя. Діти розвивали уявлення про Творця світу-Бога, ангелів, Церкву. Для учасників семінару діти старшої групи  вихователь Тамара Чижевська показали виховний захід «Історії з Біблії дитячими вустами» метою якого було сприяти духовному зростанню дітей через ознайомлення  з Божими Заповідями та православними святами –  Різдвом Христовим, Стрітенням. Діти проявляли свою любов і повагу до небесних покровителів – Віри, Надії, Любові та їх матері Софії  розповівши про їх життя.                                                 
Всі учасники семінару мали чудову нагоду взяти участь у діловій грі   «Православні свята: ребуси, кросворди, головоломки», метою якого було виявити та узагальнити знання педагогів про походження 12 основних релігійних свят, які ми святкуємо протягом року. Розглядати християнські цінності, як основу розвитку чеснот і позитивних моральних якостей. Розвивати творчу активність, нестандартність мислення та прагнення до самовдосконалення. Особливо зворушливим дійством стало проведення майстер-класу по виготовленню Стрітенської свічки – громовиці. Свічка – це символ тепла, добра та благополуччя в усьому світі. Вона дарує приємний аромат, зігріває,  додає сил, запалює радість у душі та несе позитив до оселі.                                                                        Учасники семінару вчилися виготовляти  воскову свічку своїми руками, як світлий, теплий та запашний сувенір, власний оберіг для себе і для своїх  близьких.
Надзвичайно важливим чинником у вихованні дитини є співпраця батьків та закладу освіти. Педагогами Михалківського НВК було проведено  засідання круглого столу «Як виховати чуйну дитину в егоїстичному світі», метою якого було сприяти духовному зростанню батьків, щодо впливу біблійних принципів у вихованні дитини, сформувати розуміння того, що виховання моральних якостей дитини – це одна з важливих ланок формування компетентності особистості.
Учасники семінару обмінялися досвідом, отримали задоволення від перегляду різних форм роботи з духовно-морального виховання та відмітили важливість даного заходу. скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Лютий 2021 (8)
Січень 2021 (45)
Грудень 2020 (63)
Листопад 2020 (58)
Жовтень 2020 (73)
Вересень 2020 (59)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше