Інформація
  • Переглядів: 514
  • Автор: Moderator
  • Дата: 5-12-2017, 12:30
5-12-2017, 12:30

Круглий стіл для педагогів закладів дошкільної освіти

Категорія: Заклади дошкільної освіти області / ІППОЧО

Новим Законом  України «Про освіту» передбачено, що у закладі освіти має функціонувати  внутрішня система забезпечення якості освіти. Яким чином можливо організувати таку систему у закладі, які основні  параметри якості дошкільної освіти, які форми експертної оцінки доцільні? 
Всі ці питання були обговорені у ході круглого столу з проблеми «Моніторинг якості дошкільної освіти: моделі експертної оцінки», який був організований науково-методичним центром безперервної педагогічної освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. У заході взяли участь Руда Г.В., заступник директора з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин ІППОЧО; Шпанюк О.Ю., головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації; Савчук О.С., методист ІППОЧО; відповідальні працівники за ведення питань дошкільної освіти РМК/ММК управлінь/відділів освіти райдержадміністрацій/міських рад/ОТГ, керівники методичних об’єднань закладів дошкільної освіти.
Під час відкриття круглого столу Руда Г.В. акцентувала увагу на актуальності проблеми, адже зміна цілей освіти, зміцнення акцентів з формування знань, умінь та навичок дитини дошкільного віку на її особистісний розвиток та формування життєвої компетентності зумовлює нові підходи до розуміння того, якою є якісна дошкільна освіта. Про важливість відповідності якості дошкільної освіти державним вимогам, суспільно-культурним цінностям країни та  потребам споживачів - учасників освітнього процесу наголосила  Шпанюк О.Ю. 
Нормативно-правові та науково-методичні засади проведення моніторингу якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти були окреслені методистом ІППОЧО Савчук О.С. У ході інтерактивної бесіди вона  підвела учасників до того, що  найголовнішим критерієм оцінки якості роботи закладу дошкільної освіти  є показники  рівня сформованості життєвих компетентностей дошкільника: чим ефективніше та різноманітніше дитина розв’язує доступні вікові навчальні та життєві проблеми, тим вища оцінка роботи педагогів та закладу в цілому.
Досвідом роботи з організації та проведення в закладі різних  моделей моніторингу оцінювання рівня розвитку дитини дошкільного віку поділилися:
- Стефанчук О.В., вихователь-методист дошкільного навчального закладу № 46  м. Чернівці, яка розкрила методологію комплексної оцінки рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку з використанням кваліметричної моделі;
- Козярська Л.В., директор дошкільного навчального закладу № 1 смт. Кельменці, яка розповіла про ведення «Табелю успіху дошкільника» як засобу визначення рівня досягнень дітей дошкільного віку за освітніми лініями БКДО;
- Швидюк Л.В., вихователь-методист дошкільного навчального закладу № 24 Центр розвитку дитини «Джерело» м. Чернівці, яка окреслила шляхи організації діагностики досягнень дітей дошкільного віку на основі розроблених дидактичних завдань в ігровій формі з фіксацією результатів у спеціально створеній таблиці у програмі  Excel;
- Васильєва Л.А., вихователь-методист Хотинського навчально-виховного комплексу, яка розповіла про практичне застосування сучасних діагностичних методик у формі опитувальника для вихователя.
Порівняльний аналіз педагогічного моніторингу рівня засвоєння програмового матеріалу та моніторингу психологічної готовності дитини старшого дошкільного віку до школи та роль практичного психолога у ході їх організації провели для всіх присутніх  Дмитрюк О,С., методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради та Бузинська Ю.І., практичний психолог дошкільного навчального закладу № 41 Центр розвитку дитини  «Пізнайко» м. Чернівці.
Визначивши актуальні питання організації моніторингу якості освіти в закладі дошкільної освіти, учасники круглого столу виробили проект рекомендацій. 

Круглий стіл для педагогів закладів дошкільної освіти

Круглий стіл для педагогів закладів дошкільної освіти


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Грудень 2019 (19)
Листопад 2019 (151)
Жовтень 2019 (150)
Вересень 2019 (129)
Серпень 2019 (94)
Липень 2019 (66)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше