Інформація
  • Переглядів: 1217
  • Автор: Moderator
  • Дата: 27-11-2017, 09:51
27-11-2017, 09:51

Освіта для сталого розвитку дошкільників - в дії

Категорія: Заклади дошкільної освіти області

ХХІ століття дає сучасній дитині багато можливостей для її всебічного розвитку. Зокрема – це наявність ІКТ та доступ до Всесвітньої мережі Інтернет. Проте, наші діти обмежені в найголовнішому – спілкуванні з природою. Відомий педагог В. О. Сухомлинський наголошував на тому, як важливо, щоб дитина росла в тісній гармонії з світом природи. 
Саме тому педагоги Кіцманського ДНЗ вирішили поглиблено працювати над розв’язанням проблеми щодо формування у дошкільників екологічної, економічної й соціально доцільної поведінки. Навчити вихованців любити й примножувати природу, раціонально використовувати її ресурси, бути свідомим у своїх діях по відношенню до світу природи, викликати бажання зберегти планету для наступних поколінь – це завдання, над вирішенням яких працюють вихователі.
З цією метою  розпочали впровадження інноваційного проекту  «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку» (автори: Н. Гавриш та О. Пометун).  
Робота розпочалася із ознайомлення педагогів з особливостями реалізації  цього курсу у формі тренінгу, який провела вихователь-методист закладу. Учасники  мали змогу переглянути відеоролик «Екологічні проблеми світу», поміркувати над поняттям «сталий розвиток», визначити мету та завдання сталого розвитку, детально ознайомитися з структурою тематичного дня, особливостями організації занять за цим курсом та ролі педагога, а також  засвоїти основний напрям реалізації ідей освіти для сталого розвитку – педагогіку емпауерменту.
В кожній віковій групі вихователі організували проектну діяльність за різноманітними темами: «Наші друзі – мурахи», «Збережемо планету чистою», «Збережемо воду на планеті Земля», «Подбаємо про птахів», «Бережімо природу, діти!». Підсумком проектної діяльності стали екологічні акції: «Збережемо папір – врятуємо ліс», «Приберемо наш ліс від сміття», «Нагодуємо пташок», «Потурбуємось про санітарів лісу – мурах».
У ході серії занять, проведених у межах проектної діяльності, використовувалися різноманітні методи та прийоми. Так, за темою «Вітання» було організовано полілог «Чи потрібно вітатися?», ігри «Як вітаються в різних країнах», «Каруселі», моделювання ситуації «Вітання людей різних категорій», що  дало можливість закріпити вміння дітей вітатися в різних ситуаціях та  сформувати  у них правильну модель поведінки (вихователь старшої групи №1 Гордей В.О.).  Під час реалізації теми «Вода – наше багатство»  діти активізували свої знання про роль води для живих організмів, дізналися про стани, в яких може перебувати вода, дослідили скільки необхідно витратити води для миття рук, поміркували над своїми діями, щодо економії води та зробили відповідні висновки (вихователь  старшої групи № 2 Гуцуляк Д.В.).  Діти середньої  групи № 1  з'ясовували питання «Чому потрібно турбуватися про птахів?», дослідили свою поведінку в таких ситуаціях та виготовили разом з батьками годівнички, які розвісили на території садка і систематично наповнюють кормом для птахів (вихователь Марчук О.Є.). 
Справжнім святом для дітей середньої групи № 2 стала участь у квесті «Екологічний експрес»:  діти  в ігровій формі  очищували річку від сміття, розвіювали смог за допомогою висадки  молодих дерев, обгороджували мурашники, складали  правила поведінки у лісі (вихователі Гулій О.І., Ігнатюк О.М.). 
З метою просвіти батьків вихованців під час майстер-класу  «В гармонії з природою» було організовано цікаві досліди «Як утворюється дощ, хмаринка»,  «Змішування речовин»; вправи «Впізнай явище природи на слух»,  «Народ скаже, як зав’яже»;  ігри «Збери рюкзак туриста», «Склади слово», «Впізнай себе», «Кошик загадок»;  вирішення проблемної ситуації «Як зберегти планету нащадкам?» тощо. Все це дало змогу донести до батьків актуальність та важливість проблеми сталого розвитку дітей. 
В рамках підготовки до педагогічної ради з педагогами проведена гра-стратегія «Екомісто для наших дітей», за результатами якої  вирішили організувати сортування сміття в закладі та збір використаних елементів живлення з подальшою здачею у відповідні пункти прийому.
Така робота – це поки що маленький, але важливий крок. Це свідомий вибір залишити нащадкам планету Земля квітучою, чистою та багатою природніми ресурсами.Освіта для сталого розвитку дошкільників -  в дії
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (55)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше