» » Відбувся семінар-практикум завідуючих, вихователів-методистів ДНЗ та директорів НВК району
Інформація
  • Переглядів: 2896
  • Автор: Moderator
  • Дата: 8-12-2014, 15:05
8-12-2014, 15:05

Відбувся семінар-практикум завідуючих, вихователів-методистів ДНЗ та директорів НВК району

Категорія: Заклади дошкільної освіти області / Стрічка

Серед актуальних проблем, що їх висунуло сьогодення України перед педагогами, гостро постала проблема правової освіти та виховання дітей і батьків, як складова комплексної програми навчання і виховання національної системи освіти. Оновлення змісту освіти, впровадження нових пріоритетних напрямів, основних шляхів реформування, нових підходів, виховних систем, форм і методів навчання і виховання та пошуку шляхів засобів їх реалізації.

26 листопада 2014 року в дошкільному навчальному закладі №1 «Веселка» м. Сокиряни  пройшов семінар-практикум  для завідуючих, методистів ДНЗ та директорів НВК району з теми: «Правове виховання дітей дошкільного віку, як необхідна складова створення системи безперервної освіти і виховання нового покоління громадян» з метою систематизації, узагальнення та поширення досвіду роботи з цієї  теми в дошкільних закладах району.

 Відкриваючи семінар, методист РМК відділу освіти Дідик Ірина Анатоліївна наголосила, що в основу системи правового виховання дошкільників необхідно поставити «нероздільну» програму морально-правового виховання, тобто у правовиховній роботі з дошкільниками дуже важливо поєднувати зміст, форми і методи правового та морального виховання. Виділяти тільки правові норми, не пов'язуючи їх з моральними, недоцільно. Система правової освіти і виховання має бути безперервною, починаючи з дошкільного закладу, продовжуючись у школі, вузі. Дослідники проблем правового виховання учнівської молоді вважають, що морально-правове виховання лише тоді може дати позитивний ефект, коли воно має комплексний характер і починається в сім'ї, дитячих садках, у школі буквально з першого класу. 

Завідувач  ДНЗ №1 «Веселка» м.Сокиряни   Леся Михайлівна Руснак   здійснила  презентацію та екскурсію-огляд  по  дошкільному навчальному закладу, розповіла  про організацію роботи в ДНЗ; розвивальне середовище, яке створене власноруч працівниками закладу та батьками, перспективи розвитку закладу. Вона підкреслила, що дошкільна освіта є найважливішою сферою реалізації прав людини, забезпечення рівних можливостей в отриманні якісної освіти, адже основа майбутньої особистості закладається у ранньому віці.

 Педагоги мали змогу переглянути  інтегроване заняття у середній групі «Добре ім’я краще багатства», інтегроване заняття з елементами гурткової роботи в старшій групі «Нам комп’ютер допомагає, разом з нами права вивчає».

Яскравим етапом семінару-практикуму став  музично-розважальний захід «Я маю право на…». 

      Під час психологічного  тренінгу «За дотримання дитячих прав відповідають дорослі!»  присутні підвищили рівень психологічної компетентності та загальної психологічної культури, з'ясували обізнаність у про права дітей.

     Теоретичну частину семінару-практикуму продовжила змістовна  дискусія на засіданні круглого столу з теми: «Правове виховання дітей дошкільного віку, яка необхідна складова створення системи безперервної освіти і виховання нового покоління громадян».

       Учасники круглого столу заслухали інформаційну доповідь «Основні права дітей з особливими потребами. Інклюзія – як перспективна форма навчання таких дітей», яку підготувала вчитель-логопед РМК відділу освіти УОМС РДА Гавдюк Людмила  Олександрівна.

       Завідувач ДНЗ «Суничка» с.Василівка Заришняк Тетяна Петрівна підготувала презентацію «Формування правової культури в дітей дошкільного віку».  

         Завідувач ДНЗ «Веселі каруселі» с. Вашківці Шеремета Іванна Михайлівна виступила з презентацією «Правова освіта батьків – важлива складова правового виховання дошкільнят».                                                                                    

       Вихователь-методист ДНЗ «Чебурашка» с.Романківці Нікуліца Олена Михайлівна презентувала  досвід роботи  «Захист прав та гідності маленької дитини в системі роботи з дітьми в ДНЗ «Чебурашка».

       За результатами роботи семінару-практикуму завідуючих ДНЗ та директорів НВК розроблено методичні рекомендації.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Вересень 2020 (54)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше