» » Сенсорний розвиток - базова основа формування ключових компетентностей дитини раннього віку
Інформація
  • Переглядів: 8625
  • Автор: Anatoly
  • Дата: 23-11-2013, 13:42
23-11-2013, 13:42

Сенсорний розвиток - базова основа формування ключових компетентностей дитини раннього віку

Категорія: Заклади дошкільної освіти області

20 листопада 2013 року на базі Хотинського НВК «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І ступеня» відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів груп раннього та молодшого дошкільного віку, на якому розглянуто питання сенсорного розвитку дитини раннього та молодшого дошкільного віку. 
Ранній вік – один із ключових періодів у житті дитини, період істотних змін в анатомо-фізіологічному, психічному розвитку, спілкуванні з дорослими. Саме в цьому віці провідну роль у пізнанні дитиною оточуючої дійсності відіграє сприймання. Воно становить основу розвитку всіх пізнавальних процесів – пам’яті, мислення, уяви. Тому вихователю важливо розуміти тонкощі розвитку сенсорних процесів на етапі раннього віку та ефективно організовувати освітній процес з малечею. 
Практичну реалізацію цього аспекту під час колективного перегляду продемонстрували вихователь-методист Ніна Сінкевич (І молодша група №1- «Подорож до лісу») та вихователь - методист Світлана Кудринецька 
(ІІ молодша група №2 – «Півник – свійський птах»). 
Під час організованих видів роботи вихователі дошкільних навчальних закладів району побачили способи оволодіння дітворою сенсорними еталонами і діями сприймання з використанням всіх органів чуття, бездоганний мовленнєвий супровід та майстерне використання педагогами НВК основних засобів забезпечення сенсорного виховання: дидактичних ігор, спостережень за навколишнім та окремими об’єктами, специфічних дитячих видів діяльності тощо. Присутні відзначили особливості інтонації, жестів, міміки, доброзичливого ставлення вихователів, які задавали оптимістичний тон діяльності діток на переглянутих заняттях.
Поглибили знання педагоги на майстер-класі психолога закладу Ольги Дєдов «Педагогічна пісочниця. Використання пісочної терапії на заняттях з дітьми дошкільного віку», яка ознайомила педагогів з можливостями пісочної терапії у роботі з дошкільниками.
Методист РМК Оксана Гріщенко наголосила, що сенсорне виховання, спрямоване на забезпечення повноцінного сенсорного розвитку, є однією з базових компетентностей дитини раннього і молодшого дошкільного віку, тому вихователям необхідно зосередитися на формуванні мультисенсорного підходу до організації освітнього процесу.
Керівник районного методичного об’єднання вихователів груп раннього та молодшого дошкільного віку Людмила Трасковська, вихователі-члени методичного об’єднання презентували дидактичний матеріал та посібники для інтегрованих занять з сенсорного виховання. В своїх коментарях зупинилися на меті та методах використання дидактичного матеріалу, обмінялися досвідом роботи з даного питання.

Сенсорний розвиток - базова основа формування ключових компетентностей дитини раннього вікуСенсорний розвиток - базова основа формування ключових компетентностей дитини раннього вікуСенсорний розвиток - базова основа формування ключових компетентностей дитини раннього віку

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (70)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше