Інформація
  • Переглядів: 1388
  • Автор: Moderator
  • Дата: 10-07-2015, 15:48
10-07-2015, 15:48

Сокирянське вище професійне училище

Категорія: До відома абітурієнтів

23 червня 1963 року можна вважати офіційним днем народження Сокирянського вищого професійного училища. На підставі рішення Ради Міністрів УРСР воно було відкрите як училище механізації сільського господарства.
У грудні цього ж року перейменоване на Сокирянське сільське професійно-технічне училище №3, а в 1964-му – середнє професійно-технічне училище №23.
З вересня 1973 року училище почало здійснювати підготовку робітничих кадрів з одержанням середньої освіти і набуло статусу середнього професійно-технічного училища №23. А з жовтня 2002-го реорганізоване в Сокирянське вище професійне училище, яке готує робітничі кадри та молодших спеціалістів для галузі торгівлі, закладів харчування, системи споживчої кооперації, сільського господарства, комерційних структур тощо.
Від початку створення для народного господарства підготовлено понад 15 тисяч фахівців. Сьогодні в училищі працюють висококваліфіковані педагогічні кадри, які забезпечують високу якість навчання.
У двох навчальних корпусах є 15 кабінетів загальноосвітніх дисциплін,    13 – професійно-теоретичної підготовки, обладнано 11 лабораторій, 8 майстерень, діє навчальний полігон, навчальне господарство площею 49 га землі. Два комп’ютерні класи під’єднані до мережі Інтернет. Усі майстерні та лабораторії обладнані діючими моделями вузлів, механізмів, технікою, приладами, інструментами та відповідною навчально-технологічною документацією.
Для проведення практичних занять є 33 трактори, 7 автомобілів, 4 комбайни та комплекти машин для поверхневого міжрядного обробітку ґрунту, захисту рослин, збирання врожаю.
У кабінетах обладнані робочі місця викладачів, які забезпечені технічними засобами навчання, роздавальними і дидактичними матеріалами, підручниками, таблицями, розрізами вузлів і механізмів, моделями і макетами.
У позаурочний час учні мають можливість займатись у гуртках художньої самодіяльності (вокальний, хорового співу, вокально-інструментальний, художнього читання), технічної творчості, кулінарної та перукарської справи у спортивних секціях (волейбол, баскетбол, футбол, легка атлетика, гирьовий спорт, настільний теніс). 
Перелік професій, за якими здійснюється набір на навчання:
Освітньо-кваліфікаційний рівень – кваліфікований робітник
На базі 9 класів:
-Тракторист-машиніст с/г виробництва; слюсар-ремонтник; водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1»;
-Слюсар з ремонту автомобілів; водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1»;
-Кухар; кондитер;
-Оператор комп’ютерного набору; конторський службовець.
На базі 11 класів:
-Слюсар з ремонту автомобілів; водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1»;
-Кухар; офіціант.
Освітньо-кваліфікаційний рівень – молодший спеціаліст
-Технік-механік;
-Технік-технолог.
Відгуки учнів-випускників Сокирянського вищого професійного училища
Ростислав Глушко, випускник Сокирянського ВПУ, відмінник, призер Всеукраїнського конкурсу з професії «Тракторист-машиніст с/г виробництва»: «Я – майбутній механізатор, тому особливу увагу завжди приділяв урокам спеціальних дисциплін. Любов до професії хлібороба та сільськогосподарської техніки мені передалася від батька, котрий у свій час теж закінчив Сокирянське ВПУ, а також від майстра виробничого навчання О.П.Чернія, який вміло передає свої знання під час практичних занять.
Мрію про навчання у вищому навчальному закладі, хорошу роботу, благополучне життя. Впевнений, що так і буде, бо багаж знань, отриманий у стінах училища – це хороший старт».
Оксана Дончак, випускниця Сокирянського ВПУ, відмінниця, лауреат іменної стипендії Чернівецької облдержадміністрації 2014 року: «Щоб стати кухарем-кондитером треба бути невтомним, мати хороший смак, творчу натуру. Саме ці риси у значній мірі прищеплюють і розвивають у Сокирянському ВПУ.
Навчально-матеріальна база училища сприяє якісній підготовці кваліфікованих робітників із цього фаху. Відповідно до сучасних вимог навчальні кабінети та лабораторії оснащені необхідним обладнанням і наближені до виробництва. 
Проведення в стінах навчального закладу конкурсів «Кращий за професією», «Краща робота з карвінгу», виставка-продаж кондитерських виробів стали доброю традицією, де учні демонструють свої знання, вміння, навички, проявляючи ініціативу, творчість».
Олександр Злий, випускник Сокирянського ВПУ, відмінник, призер Всеукраїнського конкурсу з професії «Слюсар з ремонту автомобілів»: «Навчаючись у Сокирянському ВПУ, здобув спеціальність «Слюсар з ремонту автомобілів; водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1». Вважаю, що це найважливіша і найнеобхідніша робітнича професія  ХХІ століття. Адже автотранспорт відіграє неабияку роль в житті держави в цілому і кожного громадянина зокрема. Та будь-яка техніка має властивість виходити з ладу, тому їй постійно потрібен ремонт, догляд, обслуговування. Набути практичних навичок проведення ремонту, а також здійснення регулювальних робіт різних типів і марок автомобілів можна в нашому навчальному закладі». 
Марина Лугініч, випускниця Сокирянського ВПУ, відмінниця, призер ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики та інформатики: «У час бурхливого розвитку інформаційних технологій виникає гостра потреба у великій кількості людей, які уміють працювати з комп’ютерною технікою. Саме тому три роки назад, після закінчення 9 класу, я без вагань обрала професію «Оператор комп’ютерного набору; конторський службовець» розпочала навчання у Сокирянському ВПУ.
В училищі я навчилася працювати в глобальній мережі Інтернет, оволоділа найсучаснішими прикладними і графічними програмами. Організація навчального процесу була спрямована на підготовку професійно-мобільних фахівців, які вміють знайти своє місце на виробництві, здатні не розгубитися в екстримальних ситуаціях». 

 

 

 


скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Листопад 2020 (52)
Жовтень 2020 (72)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше