» » Теофіл Георгійович Рендюк – видатний український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посланник України
Інформація
  • Переглядів: 1873
  • Автор: Moderator
  • Дата: 31-08-2015, 11:20
31-08-2015, 11:20

Теофіл Георгійович Рендюк – видатний український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посланник України

Категорія: Чернівецькій області - 75

Радник-посланник Посольства України в Румунії, член Національної Спілки журналістів України, доктор історичних наук,  кавалер Ордена святого рівноапостольного князя Володимира, Золотого, Срібного та Бронзового Орденів «Козацький Хрест», Ордена Симона Петлюри. Забезпечив здійснення понад 15-ти офіційних та робочих зустрічей Президентів, Міністрів закордонних справ, оборони, внутрішніх справ, культури, охорони навколишнього середовища та інших офіційних осіб України та Румунії. Він належить до першої хвилі українських дипломатів, які заснували та розпочали роботу Посольства України в Румунії. Автор понад 450 наукових праць. Одружений, має двох дітей.
Т.Г.Рендюк народився 7 липня 1955 року в с. Цурень Глибоцького району Чернівецької області. Після навчання в Цуренській (1962-1966 рр.), Острицькій (1966-1968 рр.), Радгоспівській (1968-1970 рр.) та закінчення Чернівецької середньої школи № 10, 1972 р. вступив на історичний факультет Чернівецького державного університету.
Короткий період (15 серпня 1977-31 січня 1978 рр.) вчителював у         с. Багринівка Глибоцького району Чернівецької області, де викладав історію та французьку мову. 3 1 лютого 1978 р. перейшов на наукову роботу - став науковим співробітником Інституту історії Академії наук УРСР, а згодом -Інституту соціальних і економічних проблем зарубіжних країн АН УРСР.
На певний час (1979-1981 рр.) наукова робота була перервана військовою службою офіцером в лавах Радянської Армії: був командиром взводу, командиром батареї, начальником розвідки дивізіону.
У 1991 р. Т.Г. Рендюк у Москві захистив кандидатську дисертацію з румунської проблематики.
З 1990 р. працює на державній службі: спеціаліст 1 категорії відділу з питань національностей, науки, вищих і середніх спеціальних закладів Чернівецького облвиконкому; консультант відділу у справах національностей та міжнародних зв'язків Чернівецької обласної державної адміністрації.
З жовтня 1992 р. Т.Г.Рендюк працює в системі Міністерства закордонних справ України. Він належить до першої хвилі українських дипломатів, які заснували та розпочали роботу Посольства України в Румунії: був консулом та першим секретарем з питань внутрішньої політики, преси, культури, освіти та національних меншин, брав безпосередню участь у трирічному переговорному процесі та підписанні Договору про відносини добросусідства і співробітництва між Україною та Румунією (2 червня 1997 р., м. Констанца, Румунія), сприяння його ратифікації Парламентом Румунії (7 липня 1997 р.) та Верховною Радою України (17 липня 1997 р.), а також організації обміну ратифікаційними грамотами (22 жовтня 1997 р., м. Київ).
За участю Т. Г. Рендюка розпочалася нова форма регіонального співробітництва Української держави - тристороння співпраця Україна - Республіка Молдова - Румунія, початком якої стали тристоронні зустрічі президентів трьох країн у м. Ізмаїл (3-4 липня 1997 р.) та у м. Кишинів (22-23 жовтня 1998 р.). Він же був учасником перших 10-ти раундів українсько-румунських переговорів (1998-1999 рр.) з прикордонних питань та делімітації континентального шельфу і виключних економічних зон України та Румунії у Чорному морі, а також двох перших засідань Змішаної міжурядової Українсько-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин.
Після завершення своєї дипломатичної місії в Бухаресті, Т. Г. Рендюк, з серпня 1997 р. по січень 2000 р. працював в МЗС України, де обіймав низку посад: першого секретаря та радника Управління Європи та Америки МЗС; радника, начальника сектору «Румунія - Республіка Молдова» III-го Територіального управління. У період з січня 2000 р. по серпень 2003 р. працював радником та радником по посаді радника-посланника Посольства України в Республіці Молдова, виконував обов'язки Тимчасового повіреного у справах України в РМ. За цей час надав сприяння ратифікації Парламентом Молдови Договору про державний кордон між Україною та Республікою Молдова (14 липня 2001 р.) та започаткуванню процесу демаркації цього кордону. 
10 листопада 2003 р. був призначений начальником відділу з питань української діаспори, національних меншин та віросповідань Управління культурно-гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України. У серпні 2005 р. Т. Г. Рендюк стає начальником відділу з питань національних меншин та віросповідань Департаменту культурного та гуманітарного співробітництва МЗС України. На цих посадах брав безпосередню участь у забезпеченні взаємодії між Міністерством закордонних справ України та Українською Православною Церквою, зокрема у налагодженні та розвитку її зв’язків із закордонними українськими православними громадами, заснуванню та функціонуванню церков для українців-трудових мігрантів в Італії, Іспанії, Португалії та в інших країнах світу.    
З  4 листопада 2005 р. по 25 січня 2006 р. та з  14 квітня по                       27 травня 2008 р. був Тимчасовим повіреним у справах України в Румунії. З 26 січня 2006 р. до 31 травня 2009 р. працював радником-посланником Посольства України в Румунії. На цих посадах забезпечив здіснення понад 15-ти офіційних та робочих зустрічей президентів, міністрів закордонних справ, оборони, внутрішніх справ, культури, охорони навколишнього середовища та інших офіційних осіб України та Румунії. 30-31 жовтня 2007 р. брав безпосередню участь у реалізації офіційного візиту Президента України до Румунії. 
З червня 2009 р. по вересень 2012 р. працював в центральному апараті МЗС України на посаді Заступника Директора Департаменту - Начальника відділу національних меншин та віросповідань Департаменту зв'язків із закордонним українством та культурно-гуманітарного співробітництва Міністерства закордонних справ України.
На цій посаді надав сприяння розширенню зв’язків Української Православної Церкви з православними церквами в багатьох зарубіжних країн., налагодженню служби для православних віруючих-українців, в тому в Церкві, побудованої на території Посольства України в Лівії. 
Бібліографія Теофіла Георгійовича нараховує понад дві сотні статей у різних засобах масової інформації та сорок наукових  праць, виданих в Україні, Росії, Молдові, Румунії, Угорщині, зокрема: двомовна книга «Гетьман України Іван Мазепа – Молдова та Румунія» (2008, Бухарест), двомовна книга «Гетьман Іван Мазепа: українсько-молдовсько-румунські шляхи» (2009, Чернівці), п'ятимовне видання (українською, англійською, французькою, польською та румунською) «Гетьман Іван Мазепа – відомий та невідомий» (2010 р.). У цих книгах Т.Г. Рендюк розкриває маловідомі аспекти політичних, дипломатичних та культурно-духовних взаємозв’язків між гетьманом України Іваном Мазепою та його сучасниками – господарями  Молдови й Валахії – наприкінці ХVІІ на початку ХVІІІ століть, а також роль сусідніх з Україною Румунії та Республіки Молдова у збереженні протягом трьох сотень років пам’яті про видатного історичного діяча i великого борця за незалежність Української держави.  
У вересні 2012 р. був призначений Радником-посланником Посольства України в Румунії, де працює на даний час.
Має дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного Посланника.
Нагороджений 27  нагородами і відзнаками, у тому числі:  Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, Золотим, Срібним та Бронзовим Орденами «Козацький Хрест» (2009-2012 рр.), медалями «За заслуги» (2010 р.), «За сприяння Збройним Силам України» (2009 р.), «За сприяння органам внутрішніх справ» (2007 р.), ювілейною медаллю «20 років Незалежності України» (2011 р.), Почесною відзнакою МЗС України (2009 р.), Відзнакою Генерального Штаба Збройних Сил України (2008 р.), Почесною грамотою МЗС України (2005 р.), Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2005 р.), Почесною грамотою Міністерства культури і мистецтв України (2004 р.), Почесною грамотою Національної спілки журналістів України (2003 р.), Почесною відзнакою  Державного комітету у справах національностей та міграції (2005 р.), Почесною  відзнакою  Товариства «Україна-Світ» (2005 р.), Відзнакою Державної служби охорони України. грамотами Союзу українців Сербії і Чорногорії (2004 р.), Союзу українців Румунії (2007 р.), Почесним дипломом Українського фонду «Відродження» Республіки Молдова (2002 р.), Пам’ятною медаллю Фонду культури «Маgazin istoric» (Румунія) та іншими нагородами.
Почесний громадянин українського села Репедя (Бистре) повіту Марармуреш, Румунія та села Цурень Герцаївського району  Чернівецької області.
Візит Президента Румунії до України
Еміль Констатинеску, Леонід Кучма та Теофіл Рендюк


ЗВАННЯ
Надзвичайний і Повноважний Посланник України ІІ класу,
Доктор історичних наук,
Генерал-лейтенант УРК,
Лауреат Міжнародного конкурсу «У нас одні коріння» (2010 р.),
Член Національної Спілки журналістів України,
Почесний громадянин села Цурень Герцаївського району  Чернівецької області,
Почесний громадянин українського села Репедя (Бистре) повіту Марармуреш, Румунія.
Нагороди
Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого,
Золотий Орден «Козацький Хрест»,
Срібний Орден «Козацький Хрест»,
Бронзовий Орден «Козацький Хрест»,
Орден Симона Петлюри,
Медаль «За заслуги»,
Медаль «За сприяння Збройним Силам України»,
Медаль «За сприяння органам внутрішніх справ України»,
Медаль «20 років незалежності України»,
Відзнака Генерального штабу Збройних Сил України,
Відзнака Міністерства закордонних справ України,
Відзнака Державного Комітету України у справах
             національностей та міграції,
Відзнака Державної служби охорони України,
Почесна відзнака Товариства «Україна - світ»,
Почесна грамота Міністерства закордонних справ України,
Почесна грамота Міністерства освіти і науки України,
Почесна грамота Міністерства культури і мистецтв України,
Почесна грамота Національної Спілки журналістів України.

 Теофіл Георгійович Рендюк – видатний український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посланник України

 

 Теофіл Георгійович Рендюк – видатний український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посланник України

 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (7)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше