» Світлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантності
Інформація
  • Переглядів: 1773
  • Автор: Moderator
  • Дата: 10-04-2013, 19:52
10-04-2013, 19:52

Світлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантності

Категорія: ---

Сьогодні Буковина радо зустріла учасників Всеукраїнського науково-методичного семінару «Особливості вивчення рідних мов і літератур учнями 5-х класів ЗНЗ з навчанням мовами національних спільнот за новими навчальними програмами у 2013/2014 н.р.», що відбудеться 11 квітня.
Учасники відвідали навчальні заклади міста Чернівці: гімназію №6 з румунською мовою навчання, ЗОШ № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента, гімназію №3, на базі якої функціонує Польський культурно-освітній центр. 
У заході взяли участь: Світлана Йосипівна Харченко, головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення та організаційної роботи юридичного Департаменту Міністерства освіти і науки України; Ю.М. Куриш, начальник управління освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації; О.Р.Остафій, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької ОДА; Т.С.Богачик, заступник директора ІППОЧО; Л.С.Говорнян, методист ІППОЧО; С.М.Боднарюк, директор Чернівецької філії Інституту інноваційних технологій та змісту освіти; учасники семінару.
З хлібом-сіллю та символічними подарунками гостей зустріли учні гімназії №6. м.Чернівці.
Іван Аурелович Ігнат, директор гімназії, представив заклад, педагогічний колектив та професійні набутки вчителів. Учасники семінару оглянули гімназію, а також поспілкувалися з учнями.
Перебуваючи у ЗОШ №41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента, гості мали змогу переглянути шкільний сайт. Цуркан Людвіга Павлівна, директор школи, ознайомила з історією розвитку закладу, досягненням школи, індивідуальною моделлю освітньо-виховного процесу. Особливістю школи є потужна співпраця з міжнародними громадськими організаціями та фондами. Не аби яку роль у розвитку школи відіграє Єврейська громада Чернівецької області. У семінарі взяв участь її голова Лев Клейман. Учасники семінару мали змогу переглянути фрагменти уроків.
Попадюк Оксана Володимирівна, директор гімназії №3 м.Чернівці, презентувала здобутки Польського культурно-освітнього центру, який невдовзі святкуватиме 20-річчя. Впродовж свого існування центр досяг значних успіхів, про що засвідчують чисельні нагороди. Учні мають змогу вивчати такі предмети: польську мову з елементами літератури, історії, географії, культури, народознавства, польський танець, польську пісню. При школі створено фольклорний ансамбль «Квіти Буковини», який має звання Заслуженого для культури Польщі. Владислав Струтинський, голова Товариства польської культури, розповів про співпрацю громадської організації з Польським культурно-освітнім центром. На завершення учні подарували всім присутнім запальний польський танець та мелодійну пісню.
Світлана Йосипівна Харченко, головний спеціаліст відділу нормативного забезпечення та організаційної роботи юридичного Департаменту Міністерства освіти і науки України, зазначила: «Можемо зробити висновок, що у представлених навчальних закладах панує дух толерантності, співпраці між громадськими організаціями, навчальними закладами, органами влади. Міністерство науки України і керівництво держави в цілому спрямовує на таку співпрацю задля забезпечення представників національних спільнот навчанням рідною мовою, а також її вивчення у нашій державі. На прикладі гімназії №3, ЗОШ № 41 та гімназії №6 м. Чернівці ми побачили, що це завдання виконується. Дух толерантності тут прослідковується між учнями, представниками громадських організацій, директорами навчальних закладів. Проблем, що існують в інших регіонах України, у Чернівецькій області ми не побачили. Слід відзначити те, що частина педагогічного колективу гімназії №6 м. Чернівці є авторами навчальних програм. Наразі враження від відвідин дуже позитивні».
Учасники семінару також відвідали Мольницький дитячий будинок, НВК «Боянська гімназія.
Світлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантностіСвітлана Харченко: У навчальних закладах Чернівецької області панує дух толерантності
скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (97)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше