Главная > 70 років від Дня народження В. Івасюка / Стрічка > Цікаві факти про Володимира Івасюка

Цікаві факти про Володимира Івасюка


4-03-2019, 09:46. Разместил: Moderator
 - Одну з перших написаних пісень Володимир Івасюк присвятив молодшій на 11 років сестрі, це «Колискова для Оксаночки». Помилково в деяких публікаціях вона фігурує як перша, але в інтерв'ю сама Оксана Івасюк розповідає, що перед цією композицією брат написав ще кілька, ще у 15 років. Перші пісні автор називав композиторськими пробами, виконував їх у шкільному ансамблі «Буковинка».
 
- Вперше пісня «Червона рута» прозвучала у виконанні Олени Кузнєцової, вчительки музичної школи, яка мала сильне сопрано. Перше виконання відбулося на Театральній площі в Чернівцях. Згідно з іншими даними, вперше пісня була виконана Кузнєцовою разом з Івасюком 13 вересня 1970 року в програмі «Камертон доброго настрою» в ефірі українського телебачення.
 
- На першому всесоюзному фестивалі «Пісня-71» перемогу отримала «Червона рута». На фінальному концерті вона прозвучала у виконанні солістів ансамблю «Смерічка» Назарія Яремчука, Василя Зінкевича і Володимира Івасюка. Текст і ноти пісні були опубліковані в тижневику «Україна».
 
- Зростаюча популярність Івасюка була неприємною тенденцією для радянського керівництва. Позиція композитора також була добре відомою, він називав себе українським музикантом, публічно говорив, що найбільше любить свою рідну мову, культуру і традиції.
 

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Вернуться назад