» Завдання оздоровчої кампанії 2012 року визначено
Інформація
  • Переглядів: 1538
  • Автор: Moderator
  • Дата: 22-03-2012, 16:19
22-03-2012, 16:19

Завдання оздоровчої кампанії 2012 року визначено

Категорія: ---

Сьогодні, 22 березня 2012 року, під керівництвом Емілії Петрівни Бабин, головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти та виховної роботи ГУОН відбулася нарада з питань оздоровлення влітку 2012 року з відповідальними працівниками органів управління освітою.
Емілія Петрівна звернула увагу присутніх на завдання органів управління освітою щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей шкільного віку влітку 2012 року. Зокрема – це малий відсоток охоплення оздоровленням. Відділами/управліннями освіти оздоровленням у стаціонарних таборах у минулому році охоплено тільки 3,8% дітей шкільного віку. У м.Чернівцях (7,3%), у Новоселицькому (6,3%), Глибоцькому (5,4%) у решти районах – нижче середньо-обласного показника.
Один із факторів, які впливають на забезпечення оздоровленням у стаціонарних таборах – це те, що у місцевих бюджетах не передбачено, або передбачено у недостатній кількості, кошти на покриття частини вартості путівки дітям пільгових категорій, які є членами сімей незастрахованих осіб. Так, тільки у Вижницькому районі в бюджеті на 2011 рік на оздоровлення у стаціонарних таборах було закладено 200 тис. грн. і відділом освіти проведено тендер. У семи районах – по 99 тис.грн., переконана, з того розрахунку, щоб не проводити тендер, у Кельменецькому та Путильсьському – тільки 35 тис. грн. та 28 тис. грн. відповідно, а відділом освіти Новодністровської міської ради, із-за відсутності таких коштів, не оздоровлено жодної дитини у стаціонарних таборах.
Впродовж червня 2011 року функціонувало 389 пришкільних таборів з денним перебуванням (88% від ЗНЗ області) у яких відпочинком охоплено 43638 учнів ЗНЗ області, що складає 46,4% від контингенту учнів 1-10 класів, що на 1% більше, ніж у минулому році.
Проте, тільки відділом освіти Герцаївської райдержадміністрації організовано роботу табору праці та відпочинку при районному ліцеї для лідерів учнівського самоврядування, в якому відпочинком охоплено 40 учнів ЗНЗ району. Тому ГУОН поставлено завдання кожному відділу/управлінню освіти під час оздоровчого сезону 2012 року організувати такі табори.
Також необхідно збільшувати мережу наметових таборів. У минулому році функціонувало тільки 3 наметові табори організовані відділом освіти Глибоцької райдержадміністрації, управлінням освіти Чернівецької міської ради та обласним центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді. Ваше завдання організувати наметовий табір у кожному районному позашкільному навчальному закладі.
Не залишилося поза увагою Головного управління оздоровлення талановитих та обдарованих дітей. Для цієї категорії дітей, вже традиційно, у таборі “Лунка” ми організовуємо проведення профільних змін під час яких оздоровлено 514 дітей, які навчаються в науково-технічних, еколого-натуралістичних, туристсько-краєзнавчих та художньо-естетичних гуртках позашкільних навчальних закладів області.
У спортивно-оздоровчому таборі “Буковинка” протягом 3-х змін оздоровлено 495 учнів-спортсменів дитячо-юнацьких спортивних шкіл області.
Така форма оздоровлення є позитивною, тому ми збільшуємо кількість профільних змін до 4-х.
Харчування дітей у пришкільних таборах найкраще було організовано у Сторожинецькому (16,5 грн.), Вижницькому та Заставнівському (15 грн.), Кельменецькому (14,5 грн.), Глибоцькому (14 грн.) районах. Проте у 8 районах цей показник нижчий від середньообласного.
Загалом по галузі освіти у 2011 році, забезпечено оздоровленням та відпочинком 50000 дітей, що складає 53% від контингенту учнів 1-10 класів, у 2010 році – 52%.
Середньообласний показник у порівнянні з минулим роком збільшився на 1%. Проте зменшився на 11% у Вижницькому, на 10% у Хотинському, на 3% у Путильському районах.
Під особливим контролем Головного управління перебувало питання організації виховної роботи у літніх оздоровчих таборах. З метою її удосконалення Головним управлінням освіти і науки проведено огляд-конкурс виховної роботи у літніх оздоровчих таборах області.
У І етапі (очному) огляду-конкурсу взяло участь 25 оздоровчих закладів, у тому числі 13 пришкільних та 12 стаціонарних.
Для участі у ІІ етапі (заочному) були представлені конкурсні матеріали -19 оздоровчих закладів (13 пришкільних, 6 стаціонарних).
Матеріали переможців у номінаціях «стаціонарні табори» та «пришкільні» було подано на Всеукраїнський конкурс. За результатами якого табір «Калинка» ввійшов у п’ятірку кращих таборів України та педставлений до нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, а пришкільний табір «Веселка» при Панківській ЗОШ Сторожинецького району відзначений подякою Кабінету Міністрів України.
У цьому оздоровчому сезоні ми маємо працювати не тільки на кількісні, а й на якісні показники. Тому, проаналізувавши організацію та проведення відпочинку й оздоровлення дітей влітку 2011 року, Головне управління освіти і науки визначило основні завдання, які необхідно вирішити в оздоровчому сезоні 2012 року: організувати пришкільні табори при кожному позашкільному навчальному закладі; збільшити кількість змін у відпочинкових та оздоровчих таборах; організувати наметові та табори праці і відпочинку кожним відділом/управлінням освіти; забезпечити якісне харчування у пришкільних таборах; охопити оздоровленням та відпочинком не менше 55% дітей шкільного віку, в т.ч. 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і 70% дітей з малозабезпечених сімей.
Вирішення визначених завдань дасть змогу забезпечити повноцінний відпочинок та оздоровлення дітей області влітку 2012 року.
Про фінансування оздоровлення за кошти ФСС доповідала Наталія Богданівна Кушнірюк, завідувач відділом оздоровчих заходів ФСС. Про організацію охорони праці і безпеки життєдіяльності в літніх оздоровчих таборах – Василь Петрович Троцюк, фахівець з охорони праці та безпеки життєдіяльності групи господарського обслуговування та аудиту установ освіти області.
Завдання оздоровчої кампанії 2012 року визначеноЗавдання оздоровчої кампанії 2012 року визначеноЗавдання оздоровчої кампанії 2012 року визначеноЗавдання оздоровчої кампанії 2012 року визначеноскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (15)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше