» Державна цільова програма «Сто відсотків»
Інформація
  • Переглядів: 3762
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-08-2011, 08:37
23-08-2011, 08:37

Державна цільова програма «Сто відсотків»

Категорія: ---

На виконання пункту 3.18 наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 11.05.2011р. №436 «Про підготовку до початку 2011/2012 навчального року» щодо стовідсоткового оволодіння вчителями загальноосвітніх навчальних закладів до кінця 2011 року основами інформаційно-комунікаційних технологій кожному вчителю загальноосвітнього навчального закладу, незалежно від ступеня, типу, форми власності закладу та рівня своєї кваліфікації, необхідно вміти орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного суспільства.
У кожній школі слід провести моніторинг компетентності вчителів у галузі інформаційно-комунікаційних технологій, визначити групи вчителів, які не володіють навичками використання ІКТ на рівні «Початківець» та провести з ними навчання.
Орієнтовні вимоги до рівня володіння вчителями інформаційно-комунікаційними технологіями:
• на початковому рівні необхідно знати будову комп’ютера; вміти використовувати операційну систему та інші прикладні програми (Word, Excel, Power Point); здійснювати пошук інформації за допомогою інтернету; використовувати дидактичні засоби, створені за допомогою ІКТ; створювати, друкувати, тиражувати та використовувати методичні матеріали;
• на рівні активного користувача використовувати ІКТ на різних етапах уроку; застосовувати метод навчальних проектів з використанням ІКТ, участь у міжпредметних навчальних проектах; пошук освітніх ресурсів для організації та проведення навчального процесу;
• на рівні експерта необхідно аналізувати програмні засоби навчального призначення, шляхи ефективного використання ІКТ у навчальному процесі; проводити телекомунікаційні навчальні проекти; консультувати вчителів з питань використання ІКТ; проводити тренінги для своїх колег.
Рекомендуємо активізувати традиційні форми організації роботи та запроваджувати інноваційні форми:
• вчитель-вчитель – передбачає навчання одних вчителів іншими, які мають навички володіння інформаційно-комунікаційними технологіями, в межах одного навчального закладу.
• застосування дистанційної форми навчання та сертифікації українських учителів.
У рамках спільної програми «Партнерство в навчанні» Міністерства та корпорації «Майкрософт Україна» продовжується підготовка вчителів за програмою «Цифрові технології».
Для продовження заходів із підвищення компетентності вчителів у галузі інформаційно-комунікаційних технологій за підтримки корпорації «Майкрософт Україна» з жовтня буде розпочато другий етап підготовки вчителів – навчання за програмою «Вчителі в онлайні». Для зручності освітян та мобільності проведення заняття будуть проходити у формі дводенних семінарів.
Навчальним закладам, всі вчителі яких відповідають вимогам володіння ІКТ до рівня «Початківець», районні (міські) відділи освіти видають сертифікат «100 відсотків володіння ІКТ».
Інститутом післядипломної педагогічної освіти в грудні 2011 року буде проведено моніторинг компетентності вчителів різних кваліфікаційних категорій відповідно до вимог володіння інформаційно-комунікаційними технологіями на рівні «Початківець».
Дане питання знаходиться на постійному контролі Головного управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Травень 2020 (92)
Квітень 2020 (95)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)
Січень 2020 (108)
Грудень 2019 (75)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше