» «Сяйво» Хотинської гімназії яскраво засяяло на XXII Міжнародному фольклорному фестивалі «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania")
Інформація
  • Переглядів: 3685
  • Автор: Moderator
  • Дата: 29-06-2011, 09:49
29-06-2011, 09:49

«Сяйво» Хотинської гімназії яскраво засяяло на XXII Міжнародному фольклорному фестивалі «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania")

Категорія: ---

У Великопольському воєводстві (Республіка Польща) з 20 по 24 червня 2011 року 34 фольклорних колективи з Польщі, України, Румунії, Угорщини, Словаччини, Боснії і Герцеговини взяли участь у XXII Міжнародному фольклорному фестивалі «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania") .
У числі запрошених вперше у фестивалі прийняв участь хореографічний колектив "Сяйво" з Хотинської гімназії, очолюваний заступником директора гімназії з виховної роботи Микитюк Людмилою Анатоліївною та хореографом Борденюк Людмилою Анатоліївною.
Колектив «Сяйво» був наймолодший серед усіх учасників фестивалю, але те, з якою любов’ю і завзяттям гімназисти передавали характер народного танцю, глибоко запало в душу глядачам, які дарували їм шалені оплески та щирі посмішки.
Тож не дарма, директор фольклорного фестивалю "Bukowińskie Spotkania" пан Збігнев Ковальські сказав про те, що вони стали справжніми фаворитами цього сезону.
Від нашого краю, крім хореографічного колективу «Сяйво» Хотинської гімназії, у фестивалі прийняв участь оркестр народних інструментів «Бессарабяни» міста Хотина, який можна назвати старожилом цього дійства, адже він стояв біля витоків його зародження.
Разом із зазначеними вище колективами, від владних структур Хотинського району у Польщі перебували голова Хотинської районної ради – Дмитро Іванович Руденко та заступник голови Хотинської районної державної адміністрації – Ігор Васильович Хомич.
Фольклорний фестиваль проходив у двох містах – Пила та Ястрове Великопольського воєводства. Саме у цих містах, після Другої світової війни, і до нині проживають багато вихідців з Північної та Південної Буковини, Бессарабії. Програма фестивалю «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania") була досить насиченою. Його відкрило шоу на променаді в місті Пилі у середу 21.06.2011 року. Тут пройшов хоровод - парад фольклорних колективів, а ввечері цього ж дня відбулися традиційні презентаційні програми гостей фестивалю.
Наступного дня пройшли заплановані заходи у місті Ястрове. У них виступили музичні та хореографічні колективи, які налічували близько 750 учасників.
Фестиваль завершився у п’ятницю – 24 червня 2011 року феєричним шоу, яке відображало обрядові свята Купальської ночі.
Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania") щороку проводиться із метою популяризації фольклору нашого краю, щоб показати багатство народної культури, його багатонаціональний аспект, інтеграцію всіх національностей, що населяють регіон Буковини, нині і в минулому.
Метою організаторів цього фестивалю є розкриття буковинських цінностей, захід зокрема , який проходив у Польщі, показує розуміння й повагу, терпимість у взаєминах, добросусідське співіснування етнічних груп, які щільно проживають на Буковині. Наш край впродовж століть був і є "малою батьківщиною" євреїв, німців, поляків, угорців, росіян, вірменів, циганів тощо.
Протягом кількох років «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania") проводяться не тільки в Польщі, але й у Румунії, Україні, Словаччині та Угорщині.
Після червневого фестивалю в Пилі і Ястровому в кінці липня «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania") відвідають Кимпулунг (Румунія).
У середині серпня заходи пройдуть в Угорщині, у вересні – в Словаччині, і остання подія серії заходів Міжнародного фольклорного фестивалю цього року пройде традиційно, у перші вихідні жовтня, вже в Україні – у місті Чернівці.
«Сяйво» Хотинської гімназії яскраво  засяяло на XXII Міжнародному фольклорному фестивалі «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania")«Сяйво» Хотинської гімназії яскраво  засяяло на XXII Міжнародному фольклорному фестивалі «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania")«Сяйво» Хотинської гімназії яскраво  засяяло на XXII Міжнародному фольклорному фестивалі «Буковинські зустрічі" ("Bukowińskie Spotkania")

скачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Липень 2020 (18)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)
Квітень 2020 (94)
Березень 2020 (86)
Лютий 2020 (150)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше