Інформація
  • Переглядів: 1761
  • Автор: Moderator
  • Дата: 23-06-2011, 10:43
23-06-2011, 10:43

Сурдопедагоги підвищують кваліфікацію

Категорія: ---

На допомогу спеціалістам, які навчають, виховують, проводять корекційну роботу з дітьми з порушеннями слуху, Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області організував курси сурдопедагогів, які проходили з 6 по 17 червня 2011 року на базі Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру № 1.
Підвищення професійного рівня, постійне збагачення знаннями й удосконалення практичних навичок – запорука успішної роботи будь-якого фахівця, а учителя насамперед, особливо, коли він працює з дітьми з особливими потребами, до яких необхідно знайти специфічний підхід, тонко знати й розуміти кожну неповторну індивідуальність.
Фаховий модуль курсів забезпечили науковці лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України С.В.Литовченко (кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач Лабораторії), В.М. Шевченко (кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник), В.В.Литвинова (старший науковий співробітник), В.В.Жук (старший науковий співробітник). Такі важливі питання сурдопедагогіки, як сучасні тенденції розвитку системи навчання та виховання дітей з порушеннями слуху, пропедевтика, зміст навчання словесної мови, корекційна складова уроків і занять мовного циклу, традиційні та інноваційні підходи до уроків, особливості викладання навчальних дисциплін дітям з порушеннями слуху, розглядалися у контексті розвитку загальної педагогіки. Під час «круглого столу» відбувся обмін думками, фахівці центру поділилися з київськими гостями практичними напрацюваннями, власним досвідом у розв’язанні проблем методичного характеру, що надалі буде враховано при створенні рекомендацій, підручників.
З новітніми принципами і технологіями слухопротезування, досягненнями у сфері реабілітації людей з порушеннями слуху сурдопедагогів ознайомили працівники НВП «Вабос» (м. Київ) В.О.Конюшняк, заступник генерального директора центру слухової реабілітації НВП «Вабос», та Т.В.Богданович, директор центру слухомовленнєвої реабілітації НВП «Вабос». Наголошувалося, що ефективне впровадження технічних новацій слухопротезування, інтеграція дитини з порушеннями слуху у соціум можлива тільки завдяки злагодженій співпраці сім’ї, медиків і сурдопедагогів, чий внесок у реабілітацію дітей значний і вагомий.
Цікавою та неординарною формою роботи на курсах стали «on-line» лекції. Завдяки відеозв’язку педагоги одержали можливість поспілкуватися з кандидатом медичних наук Інституту отоларингології АМН України І.О.Сребняк з питань кохлеарної імплантації, новітніх підходів у лікуванні та діагностиці порушень слуху. Професор, доктор технічних наук, генеральний директор НВП «Вабос» В.П.Овсяник розповів про сучасні досягнення інженерної думки, зокрема про сучасний адаптивний слуховий апарат.
Високий науковий рівень курсів, робота з провідними спеціалістами значно поглибили знання педагогів центру, збагатили корисною інформацією. Набутий досвід допоможе на якісно новому рівні організувати практичну діяльність, щоб допомогти вихованцям впевнено увійти у мовний і життєвий простір.

Сурдопедагоги підвищують кваліфікаціюскачать dle 10.4фильмы бесплатно

Контакти

Адреса:
вул. Грушевського, 1, м.Чернівці, 58010
Телефони:
55-29-66, 57-32-84(факс)
Пошта:
doncv@ukr.net

Архiв новин

Жовтень 2020 (59)
Вересень 2020 (56)
Серпень 2020 (53)
Липень 2020 (50)
Червень 2020 (83)
Травень 2020 (116)

Команда сайту

Адміністратор:
Смольницький Анатолій Ігорович
Пошта:
doncvpress@ukr.net

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше